DÜZCE VALİSİ ŞIRNAK'A, İLLER İDARESİ GENEL MÜDÜRÜ DÜZCE'YE ATANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayıyla gerçekleşen Valiler Kararnamesi sonucunda 57 ilin valisi değişti. Bu kapsamda Düzce Valisi Cevdet Atay, Şırnak Valiliği'ne atanırken, İller İdaresi Genel Müdürü Selçuk Aslan ise Düzce Valiliği'ne getirildi.

DÜZCE VALİSİ ŞIRNAK'A, İLLER İDARESİ GENEL MÜDÜRÜ DÜZCE'YE ATANDI
10.08.2023 - 10:31
Güncelleme 10.08.2023 - 11:31
Özel Haber

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Valiler Kararnamesi sonucunda değişen 57 ilin valilerinin listesi açıklandı. Liste şu şekildedir:

           

Bu kapsamda Düzce Valisi Cevdet Atay, Şırnak Valiliği'ne atanırken, İller İdaresi Genel Müdürü Selçuk Aslan ise Düzce Valiliği'ne getirildi.

1978 yılında Kırşehir'de doğan Selçuk Aslan, ilk, orta ve lise eğitimini Kırşehir'de tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde yükseköğrenimine başladı. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde "Kovancılar’ın Sosyal Yapısı" konulu tezle yüksek lisansını tamamlayarak akademik başarısını gösterdi.

2000 yılında Maliye Bakanlığı'nda memuriyet hayatına başlayan Aslan, ardından Mülki İdare Amirliği mesleğine katıldı. Kaymakam adaylığı döneminin ardından Kayseri ili Tomarza ilçesinde Kaymakamlık görevine asaleten atandı. Kariyeri boyunca çeşitli illerdeki Kaymakamlık görevlerini başarıyla yerine getirdi.

Sivil toplum çalışmalarına da aktif bir şekilde katılan Aslan, özellikle afet koordinasyonu ve insani yardım konularında önemli görevler üstlendi. Suriye Görev Gücü'nde Kilis Koordinasyon Bölgesi Genel Koordinatörlüğü ve çeşitli afet koordinatörlükleri gibi görevlerde bulundu.

Son olarak, 2022/209 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İller İdaresi Genel Müdürü olarak atanmasıyla kamu yönetimi alanındaki deneyimini daha üst düzeyde sürdürmeye hazırlanan Selçuk Aslan, evli ve iki çocuk babası olarak biliniyor.

Analiz Gazetesi olarak her iki valimize de yeni görevlerindede başarılar dileriz.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar