ÜZEYİR YİĞİT YAZDI.. Siz Sorunca Çok Seslilik Ben Sorunca Yalan

Hep söylerim ya… ‘Kibrin boyundan büyük’ diye, beni yanıltmadın yine. Gözlerini yummuş boşlukla konuşuyorsun. Kendini gördüğün dev aynasında beni kendinle bırak eşit görmeyi, muhatap görmeyecek kadar kibirlisin. Bu sebeple siyasetçi olamazsın, olsan olsan stand-up’cı ya da eski deyimle orta oyuncusu olursun.

ÜZEYİR YİĞİT YAZDI.. Siz Sorunca Çok Seslilik Ben Sorunca Yalan
7.08.2023 - 00:31
Güncelleme 7.08.2023 - 09:41
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Sonra sıkılmadan, birilerini içinde olduğun hal üzere suçlarsın bu konuda maharetli olduğunu sanıyorsan nafile. 

Yakın akrabasının takdirini alamayan sen, beni nasıl ikna edeceksin? 

Unutma! İnsanlar, siyasetçiyi hep kendi seviyesinde görür. Ama sen zeytinyağı gibisin karışmazsın halka. Netice de almış olduğun hayat müktesebatın buna engel ben senin gibileri yürüyüşünden tanırım. 

Bak sevgili Yunus, biz muhalefete asla ket vurmadık. Asla konuşmalarına engel olmadık. 

Olsaydık; ağıza almadık küfürlerinize, tehditlerinize, iftira ve dedikodularınıza engel olurduk. Bu tip adet edindiğiniz ve adına ‘muhalefeti duymuyorsunuz’ yakıştırmalarınıza kulaklarımız tıkalı bilmenizi isteriz. Sadece seçici olduğumuz şey! Makul, yapıcı, vicdan ölçüsünde şahsi çıkarlardan arınmış, kamu menfaati gözeten her türlü yaklaşımlarınızdır. 

Bu sebeple Cedidiye çıkışınızı gerçekten samimi sanıp belediye olarak bir açıklama yaptık. Ama siz yazılanları anlatılanları görmezden gelip “Odunumun parası” cinsinden konuşmaya, kamuoyunu manipüle edip şaibe yaratmaya devam ettiniz.  

Allah’tan korkmadığınızı anladım, utanma duygunuz da yok gördük. 

Sonra bu yaklaşımınızı da konu alan yazı yazdığımda hopluyorsunuz. 

Sahiden soruyorum, yazılan çizilen ve hatta paylaştığın linkte ki videoları dinledin mi? Ve ona rağmen bu söylemleri yapıyorsan! Ya art niyetlisin ya da algı sorunun var. (Bunu deyince de hakaret ettiğimi söylüyorsun.)

Evet, şimdi sana ve sorularına gelelim. 

Alınmışsın diplomanla alakalı yazdıklarıma. Ve gözlerini gözlerimden, sözlerini sözlerimden kaçırarak yine yanlış adresle muhabbet kurmak istemişsin. Unutma sen düşkün ilan edilmişsin o makamda ve kibirlenme muhatabın sana söz diyen kişidir.

Bu arada unutma, Faruk Özlü isterse bunları sana sormadan öğrenebilir. Bende öğrenebilirim aslında ama senden duymak istedim. Sana soruyorum kibir abidesi, dolandırıcı olabilirsin ama bana sökmez bu. 

Madem alındın ve ne istersen sor diye meydan okudun. Ben merak ediyorum Üzeyir olarak. 

1- Doktora henüz bitmemişse neden bir yerlere verdiğin CV de yapmış gibi gösterdin? 
2- Dubai’ye ne yolladın, ne zaman yolladın, neden yolladın, kime yolladın merak ediyorum.
3- Ekonomik olarak iddia edildiği gibi dolandırdığın zarar verdiğin isimleri ve ilişki durumunu merak ediyorum.

Soru çok ama bunları merak ediyorum. Diğerleri siyasi sorular onları ara ara yazacağım.

Mevzunun aslı ötesi yazdığım bir soru, öyle değil böyle der geçersin. Yalan iftira deyip öfkelenmezsin nedir sakladığın? 

Sana soruda sormayacağız? Sen bize akşam sabah, elinde kamera tripod güneşin altında geze geze soruyorsun ama.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar