AYDIN NARMAN'DAN ZAMLARA TEPKİ!

Gelecek Partisi Düzce Merkez İlçe Başkanı Aydın Narman, geçtiğimiz günlerde yapılan zamlara tepki gösterdi.

AYDIN NARMAN'DAN ZAMLARA TEPKİ!
21.07.2023 - 13:31
Özel Haber

 

Gelecek Partisi Düzce Merkez İlçe Başkanı Aydın Narman yazdığı tepki yazısında, ülkemizin ekonomik sorunlarına dikkat çekerek, vergi yükleri, üst üste gelen zamlar, geçim zorlukları, yüksek KDV oranları ve akaryakıt zamları gibi genel anlamda vergi problemlerinin vatandaşlar üzerindeki etkilerine değindi. Yazısında, yapılan zamlara tepki verdi ve vatandaşların ekonomik sıkıntılarının çözümünde adil politikaların önemine vurgu yaptı. Yazının içeriği şu şekildedir;

"Son dönemde ülkemizde yaşanan ekonomik zorluklar, vatandaşlarımızın günlük yaşamını giderek zorlaştırmaktadır. Vergi yükleri, gelir adaletsizliği ve sürekli artan yaşam maliyeti, halkımızın ekonomik sıkıntılarına yeni boyutlar eklemektedir. İnsanların gelirlerinin önemli bir bölümünü vergi olarak ödemesi, ekonomik güvenliklerini tehdit etmektedir.

Ülkemizdeki vergi politikalarında adaletli ve dengeleyici düzenlemelerin yapılması gerekliliği açık bir şekilde görülmektedir. Gelir düzeyine göre daha adil bir vergi sistemi, toplumun geniş kesimlerinin refahını artıracaktır.

KDV (Katma Değer Vergisi) oranlarının genel anlamda yüksek olması da toplumun geniş kesimlerini etkilemektedir. Temel tüketim ürünlerine uygulanan yüksek KDV oranları, insanların satın alma gücünü düşürmektedir. Bu durum, sosyal adaletsizliği artıran ve dar gelirli vatandaşlarımızı olumsuz yönde etkileyen bir etkendir.

Emeklilere verilmeyen yeterli zamlar da ülkemizin vergi ve ekonomi problemlerinden biridir. Emeklilerimiz, ülkemizin temel yapı taşlarından biri olarak, hak ettikleri refah düzeyini almayı beklemektedirler. Emeklilere verilecek adil ve gerçekçi zamlar, onların ekonomik güvencelerini artıracak ve yaşam kalitelerini iyileştirecektir.

Gelecek Partisi olarak, ekonomik zorluklarla mücadele eden vatandaşlarımıza anlayışla yaklaşıyoruz ve onların sesine kulak veriyoruz. İktidardan, vatandaşların ekonomik zorluklarını ciddiye almasını ve çözüm odaklı politikalar üretmesini bekliyoruz. Vergi adaletsizliği ve ekonomik sıkıntılarla mücadele ederek, ülkemizin geleceğine daha güçlü bir şekilde yürüyeceğiz.

Vergi adaletsizliğine karşı çıkıyor ve vatandaşlarımızın ekonomik güvenliği için mücadele ediyoruz."


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Daşdemir adem
    Daşdemir adem
    21.07.2023 15:48

    Başarilar başkan

Haber İhbar