Mücahit Özcan Yazdı, "Seçim Bitti, Geçim Başlıyor."

Köşe Yazarımız Mücahit Özcan'ın kaleminden "Seçim bitti, Geçim Başlıyor"

Mücahit Özcan Yazdı, "Seçim Bitti, Geçim Başlıyor."
5.06.2023 - 12:04
Güncelleme 5.06.2023 - 15:08
Özel Haber

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

SEÇİM BİTTİ

GEÇİM BAŞLIYOR

 

Düzce’de seçim bitti, vatandaşın artık geçim derdi başladı. Yeni Bakanların seçilmesini bekleyen vatandaşlar hafta sonu yeni bakanların açıklanmasının ardından artık iktidarın neler yapacaklarını bekliyorlar.

Seçimlerde vaatler havada uçuyordu, şimdi ise verilen vaatler havada mı kalacak yoksa tek tek hayata mı geçecek göreceğiz. Düzce olarak belki seçilen milletvekilleri beklenen milletvekilleri değildi ama, Düzceliler önüne koyulan seçenekleri seçmek zorunda kaldı. Artık onlar da yemin ederek aktif görevlerine başlayacaklar, bizlerde Düzceli olarak onların neler yapacaklarını göreceğiz.

Vatandaşımız, hangi milletvekili olursa olsun ulaşılabilir milletvekili olmalarını, Cumhurbaşkanından da seçimlerde verdiği sözleri tutmalarını bekliyor. Önümüzde kurban bayramı var, emekliler kurban bayramında verilecek olan ikramiyenin ne kadar olacağını merakla beklerken, çalışanlar asgari ücretlerinde memurlar ise maaşlarında değişim yapılmasını bekliyorlar.

Yeni seçilen maliye bakanı bakalım ekonomiyi nasıl idare edecek, vatandaşa yansıması ne kadar olacak? İnsanlar artık ekonominin oturmamasından çok sıkıldı, pazardaki fiyatların ve marketteki fiyatların artık düşmesini istiyor. Kiraların bu kadar yüksek olması, yeni evlenecek gençlerin ev bulamaması sıkıntı yaratırken, vatandaşların artık hükümetin bu gidişata dur demesini bekliyor. Yani vatandaşın hükümetten beklentisi çok.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar