DÜZCE’YE SAĞLAM BİNALAR YAPMALIYIZ

Ticaret ve Sanayi Odası 2. Meslek Grubu İnşaat Mühendisleri İştişare toplantısı dün akşam Ticaret Odası Konferans salonunda yapıldı.

DÜZCE’YE SAĞLAM  BİNALAR YAPMALIYIZ
3.06.2023 - 13:16
Özel Haber

Toplantıya Ticaret ve Sanayi Odası  Başkanı Erdogan Bıyık, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Tanju Acar, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Günden, Düzce Belediyesi İmar ve  Şehirçilik Müdürü Kalender Aydın ve çok sayıda inşaat ve Mühendisler katıldı. Toplantıda önce Ticaret ve Sanayi Odasının yapılması planlanan yeni binasının tanıtım videosu seyredildi. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdoğan Bıyık katılım sağlayan tüm inşaatçılara teşekkür ederek, yeni binanın yapımında inşaat sahiplerinden destek olmalarını istedi. Bu Ticaret ve Sanayi Odası sizlerin bizler burada sizlere rehberlik yapıyoruz, her zaman bu odanın kapıları sizlere açıktır dedi. Daha sonra söz alan Düzce Belediye Başkanı Hasan Günden bizde belediye olarak sizlerin her zaman yanındayız, bu yüzden burada yapılacak olan toplantıda inşaat sahiplerinin sıkıntılarını dinlemeye geldik, Ticaret ve Sanayi Odasının yapılacak olan yeni binasında belediyemize düşün ne varsa yapmaya hazır olduklarını söyledi, son olarak katılımın sağlanmasında komite başkanına teşekkür etti.

Düzce Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Kalender Aydın zaten çoğunuzla devamlı görüşüyoruz, sadece şunu söylemek istiyorum bazı inşaat sahipleri zemin etüdlerinde belediyenin sıkıntı çıkartıyor söylemelerine istinaden, bizler zorluk çıkartmıyoruz, yönetmelik ne diyorsa onları istiyoruz, yarın birgün bu şehirde deprem olursa sokakta rahat yürümen için gerekirse zemin etüdü ne kadar isteniyorsa ses çıkartmamanız lazım deprem bölgesinde yaşananları gördünüz Müteaahhitler şehirden kaçmaya başladılar, çünkü inşaatlar hep sıkıntılıydı, bu yüzden Düzceli vatandaşlarımıza bu sıkıntıyı yaşatmamak için sağlam binalar yapmalısınız, biz Belediye olarak sizlere sağlam binalar yaptırmak için yönetmelikte ne yazıyorsa onu uygulamak zorundayız. Katılımlarınızdan dolayı bizleride davet ettikleriniz için belediye olarak sizlere teşekkür ediyorum dedi. İnşaatçıların sorunlarını dinleyen Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Günden ve Belediye İmar ve Şehircilik Müdürü Kalender Aydın inşallah bu toplantıların bir daha yapılması ve belediye olarak bizlerde elimizden geleni yapacaklarını söylüyerek toplantıdan ayrıldılar. Büyük katılımın sağlandığı Ticaret ve Sanayi Odası 2. Meslek Grubu toplantısı sona erdi.

 

 

 


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar