FATİH’İN AZMİ BİZE İLHAM VERİYOR”

AK Parti Düzce İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, Fatih Sultan Mehmet ve kahraman askerlerinin İstanbul’u fethederken sahip olduğu inanç, kararlılık ve azmin bugün Türkiye’yi 2023 hedeflerine, taşıma yolunda kendilerine ilham verdiğini söyledi.

FATİH’İN AZMİ BİZE İLHAM VERİYOR”
29.05.2023 - 12:10
Özel Haber

Şengüloğlu, İstanbul’un Fethi’nin 570. yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. 

Fethin, çağ kapatıp çağ açan, siyasal, sosyal ve kültürel sonuçlarıyla dünya tarihinin akışını değiştiren, tarihin en muhteşem zaferlerinden biri olduğunu vurgulayan Şengüloğlu, Hz. Peygamber Muhammed Mustafa (SAV)’in “Konstantiniyye elbet fetih olunacaktır. Onu fetheden komutan ne güzel komutan ve onun ordusu, askeri ne güzel askerdir” hadisini hatırlattı.

Fethin 600. yıl dönümüne adanan 2053 vizyonuna adım adım yaklaştıklarını kaydeden Şengüloğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:  
“Fatih Sultan Mehmet’in askeri dehası, kahraman ordumuzun azim ve kararlılığı ile aziz milletimizin bir kıtaya kök salmasına vesile olan fethin ardından, büyük devlet adamı Fatih Sultan Mehmet’in hoşgörü ve adaletli yönetimiyle İstanbul, farklı inanç ve kültürlerin bir arada yaşadığı bir merkez haline gelmiştir.

Sevgili Peygamberimizin övgüsüne, müjdesine mazhar olan Fatih Sultan Mehmet ve kahraman askerlerinin İstanbul’u fethederken sahip olduğu inanç, kararlılık ve azim, bugün Türkiye’yi 2023 hedeflerine, 2053’e, 2071’e taşıma yolunda bizlere ilham vermektedir.”


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar