Korkmayın Aynı Yunus

Yunus bağırıp durduğun 23 Nisan Parkı artık hazır, git bir bak denetleme bahanesine sallan, dön, kay… Az oyna bi enerjini harca sonra oturup konuşalım söz… Bak bu siyaset, büyüklerin alakadar olacağı bir mevzudur. Sana abilerin ne dedi bilmem belki de bu alan için özel eğitim aldın. Ama kumaşın uygun değil bu iş fitne fücurla olmaz.

Korkmayın Aynı Yunus
23.05.2023 - 15:40
Özel Haber

Öncelikle anlaşalım. Sevgili Yunus, AK Parti için vekillik dağılımında bir değişiklik olmadığı gibi 7 partinin bir araya gelmesiyle “Sakarya’ya verdiğiniz” bir vekilliği zafermiş gibi yutturmayı 23 Nisan parkına vardığında bi dene. Birde parka yanında ki bebelerle gidersen, onların da kendinin de diline hâkim ol. Sizden yaşça küçük çocukların yanında edepsiz kelimeler etmesinler. 

Sizin ekibi,bir daha tanıdık bu seçimlerde. Batı destekli, sosyal medyadan kampanya yürüterek ülkenin değiştiğini, yüzde bin Erdoğan’ın kaybettiğini, ülkeye demokrasinin geleceğini falan oralarda okuduk ama inanmadık. Neyin kafası yaşadığınız normal hayata dönün. Facebook sayfasına yazmayı siyaset yapıyorum sanan bir kültürün çocuğusun anladıkkkk… 

Demek şehrin bi sürü sorunu var da sen bunları ögrendin hemiii? 

Yesinler senin aklını, sen ne zeki bir çocuksun.

Demek o sorunları perdelemek için çaba sarf ediyoruz. Yav sen ne akıllısın. Akıl küpüsün maşallah. Tamam küçük yaşta zekiliğini bilip elinden tutmuşlar da demek siyaset için pişmek istiyorsun hemi?

Bak siyasetin mekteplisi olmaz, alaylı olmak içinde çıraklık yaşını geçmişsin. (Yaş kısmına takılma, şimdi sen kalkıp hem parka git diyorsun sonrada çelişkiye düşüyorsun diye yazarsın kesin.) O sebeple derim ki insanlar akıl yaşını bilmez ilk etapta, boyuna posuna, sakalı gelmiş mi ona hatta saçı sakalı ağarmış mı ona bakarlar. O sebepledir ki git bir üstat bul dizini kır önünde, az pişirsin seni. Boyundan büyük kibrini yere sürt falan falan…

Ha bu arada yanındakilerin senin aklınla hareket ettiğini gördüm o sebeple yakınlarında olanlardan akıl aldığını düşünmüyorum. Ama bilge kişilerle meşveret et ki sana sıratı müstakim üzere olmasa da olanların yolunu tarif etsinler. 

Her seferin de sana az felsefe yapacak yazılar yazayım diye karar alıyorum. Tam o arada bakıyorum ki bir köşeden bağıra bağıra çıkıyorsun. Kendi kendime dur oğlum diyorum. Bu adam sığıra gidip, danadan bağırarak gelen misali… Sen buna uyma diye kendi kendime konuşuyorum. 

Ah Yunus ah… Hele daha dur, Zabaha kadar buradayız. 

TBMM üyelik seçimlerinde Sakarya’ya bir aday daha yolladığınız yetmiyor sayı saymasını da bilmiyorsunuz. Bakın TBMM de komisyon kurma ve oylama çoğunluğu yetkisini halkımız Cumhur İttifakına verdi. Başkanlık 7 ortaklı ve 7 başkan yardımcılı bir şahsı ülkenin başına getirmeyecek kadar basiret sahibi seçmene saygı duyun ve sizde aklı selim hareket edin…


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar