ÜZEYİR YİĞİT YAZDI…MEHMET KELEŞ - 3

ÜZEYİR YİĞİT YAZDI…MEHMET KELEŞ - 3
6.12.2023 - 18:44
Güncelleme 6.12.2023 - 18:45
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Mevzu Düzce’ye iki dönem başkanlık yapmış arkadaşın son beş yıllık süreci sorgulaması değil.  

Mevzu, bir grup arkadaşın kör gibi davranması ya da art niyetli olması. 

Tamam siyaset siyasette bu kadar Dezenformasyon tahammül sınırlarını zorluyor… Mehmet Keleş kendi görev döneminde ki yaptığı işleri anlatırken, arzulu bir hatip edasında kükrüyorken, yine yeni dönemde yapılanları eleştirirken de kükrüyor görünce, niyetinin hakikatten uzak politik bir duruş olduğunu anlıyorum. 

Demeyim mi, yazmayım mı?

Bu sebeple bazı yorumcuların, siyasilerin, Yunuz’a karşı benden, kendisinin bana karşı göstermediği nezaket ve olgunluğu beklemeleriyse beyhude bir hevestir.

Konu dağıldı yine. 

Artık Sayın Keleş’in konuşmasından ziyade edindikleri dertlere bakınıyorum da… Abi yalan bir dünyanız var bari bunu pazarlamayın. El insaf! 

Çikolatacı etrafında senelerce “Keleş belediyeciliğine karşı” olduğunu ifade ederken ve daha yakın zamanda süreç “Keleş’in İYİ Parti’den adaylığı söz konusu bile olsa istifa ederim” diyen sen değil miydin?

Bende aynı şeyi söylüyorum. Kendi inanmadığınız adamı, neden önce parti disiplinini hiçe sayıp yakınlarınıza, sonrada vatandaşa dayatıyorsunuz?

Sayın Keleş, “Belediyeciliğin Esasları” kitabını anlatırken Stand-up yapıyor. “Böyle kitap mı olur, 2023 belediyenin faaliyet raporlarını okudum aynı diyor.” Ne güzel işte, ‘bir kitap bu kadar gerçekçi olamaz’ demen daha doğru değil mi? 

Hesap kitabın ne kadar kuvvetli, Belediyenin billboardlardan ayda 2 milyon lira kira gelirinden mahrum kaldığını söylüyorsun. Hesabı kimle yapıyorsun eğer ayda iki milyon kira vereceksen hemen sana verilmesini isteyebilirim. 

Belediye maaş ödeyemezken belediyeyi kalkındırmak için projeler yaptım diyorsun. Hatta 162 projeden bahsediyorsun bunların içinde en anlamadığım proje; “Geleceğe dört nala projesi 400 bin Euro sanırım” bunu anlamadım. Nasıl bir koşma şekli ortada 162 projeden üçünü bile göremiyorum. Dış kaynaklı yaklaşık 14-15 milyon Euro kaynak kullanmışsın. 

Bazı projeleri anlamak isterim. 

Düzce’ye yönelik vaatlerin ve çözümlerinin mali durumu, billboardlar da yaptığın hesaplama gibi sanırım o sebeple ciddiye almıyorum. 

Yunuz adama sahip çık. Koray Beye dediğinin ardında dur bak bazı şeyler duyuyorum yapma! 

Bu yazıları burada bitiriyorum ama konu hep açık ve bana göre neşeli 

Çikolatacı konuşurken dikkatli ol sonra altında kalıyorsun bu iş kapı pencere işlerine benzemez.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar