Üzeyir Yiğit Yazdı… MEHMET KELEŞ

Üzeyir Yiğit Yazdı… MEHMET KELEŞ
3.12.2023 - 11:22
Güncelleme 3.12.2023 - 13:25
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Sayın Keleş ya yaşlanmış ya da Yunuz’a benzemeye başladı. 

İki saati bulan bir yayında, not almış olmasına rağmen konuyu öyle bir dağıttı ki umarım dağıtmıştır, aksi halde Yunuz’a dediğim gibi dolandırıcı demek zorunda kalacağım.

Vatandaşı kandırmak üzere programlanmış gibi çıktı esti gürledi. İki saat çelişki ve aldatmaya yönelik ifadelerle konuştu durdu. Hatta yol yürüdüğü arkadaşlara bile iftira attı! Ya da Yunuz bildiğimiz dolandırıcı. 

Mesela kendisine adaylık teklifinin Yunuz Özay Er tarafından bizzat şahsına yapıldığını ve kabul ettiğini söyledi. Yunuz’tan El-Cevap! ‘Etrafında bunun böyle olmadığını anlatıp duruyor.’

Sonra çıktı kendinden önce ki başkanların belediyeyi borç batağında teslim ettiğini söyledi aynı cümlede onlara yaptıkları işlerden ötürü de teşekkür etti. Ha göreve geldiğin de Düzce 5 yaşında bir şehir ve deprem sonrası kentsel dönüşüm avantajını elinde tutuyor.

Sürekli; şehrin güzelleşen yüzü için yıkılan Park Gazino ve içinde bulunan işgalci müstecirlerin yerine yapılan halka açık yıkımlar ve benzeri yıkımları kamu kaynağının heba olması olarak değerlendiriyor. Kafa kasaba kafası, hele ‘kamu kaynağını israf’ sözü ise kendisini tanıyanlar için ibretlik bir ironi gibi!

Kasıtlı kullanmadı sanırım ama Yunuz da öyle düşündüğünü bildiğim için aralarında konuşuldu sanırım ‘halkı rehabilite’ olmamış görmeleri şehir kültürü oluşmamış bir şehir olduğunu ifadelerini de anlamak istiyorum…

Faruk Özlü’ye iftira atıyor “Kendisine bizzat sordum, dedi ki; sende beğenmiyorsan yık” dedi diye yıkılan yerlerin yıkılmaması gerektiğini anlatırken. Eski seçmene saygısızlık olarak değerlendiriyor. 

Abi mantık harika… 

Çelişki, istediği gibi anlama ve anlatma birine ak dediğine iki dakika sonra kara demesi… “Yıkımlar için anket mi yaptın, halkın hepsi öyle mi düşünüyor diyor.” Sayın Keleş yetki verilir, yaklaşan seçimde onay veya ceza seçimi olur. İkincisi sen hangi yaptığın yeri sordun? Saat kulesini, sokak aydınlatmalarını, ucube binaları… onu bunu arabaları?

Ardından kalkıyor projelerden bahsediyor amma ne projeler, her biri milyon dolarlık sanki Yunuz, Dubai ye yolladığı milyon dolarları inadına getirip kendine verecek gibi.
Abi demezler mi? Anlattığın sorunlar iki dönem yaptığın işlerin bakiyesi! 

AK Parti’nin belediyeleri ihya ettiği zamanlarda israf harcamalarınla uluslarda dolandığın zamanları bir yana bırak, geride bıraktığın iki tane eser var mı? Faruk Özlü iki sene kapanma ve pandemi, seller, deprem ve ülkenin içinde bulunduğu dar gelirliliğe rağmen her biri sanat eseri değerinde projelere milyonlarca lira kaynak oluşturarak bismillah demesini kaldıramayıp, yok kamu kaynağını israf ediyor, orayı yıktı burayı yıkmak istiyor sözleri en basitiyle ‘Kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş’ sözü ile ifade edilir. 

Park Gazino yıkıldı/Millet bahçesi yapıldı. 
Konak Gazino yıkıldı/Modern bir kütüphane yapıldı
Vali Konağı yıkıldı/MSM ismiyle şık bir mekân yapıldı.
Cedidiye meydanı yıkıldı/Yeni bedesten yapıldı.
Aziziye Pazar yeri yıkılıyor/Bölgenin en modern pazarı yapıldı
Eski sanayi yıkılacak/Modern sanayi bitmek üzere
Güreş alanı yıkıldı/Yeni etkinlik meydanı yapıldı
Eski stadyum yıkıldı/Şıralık Kent stadı yapıldı. 
İstanbul Caddesi/ Kırım Anıtı/ Çerkez Anıtı/ Kültür merkezine yeni fuaye alanı/ Kasım Aktaş okulu/ Azmimilli/ İsmet Paşa…

İnan yazamayacağım hepsini, billboardları takip edin işte hepsini yayınlıyoruz. 

Sen şanslısın işte İYİ Parti de neredeyse ilk AK Parti kökenli belediye başkan adayı sen olacaksın. 

Bu durumu bir eziklik olarak görmeyen Yunuz birde avenesi helal olsun. 

Devam edecek…


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar