ÜZEYİR YİĞİT YAZDI... Spor, Siyaset ve Çikolatacı Ender

İYİ Parti Düzce’de İYİ insanlar tarafından idare edilmiyor.  Ülke genelinde motive olmuş kitleleri ve yaklaşık 22 yıldır iktidarda olan siyasi yapıyı yıkamama hastalığı, muhalefet kalitesinin eksikliğinden olduğunu hep söyler dururum. İşte bu tezime Düzce tam örnektir.

ÜZEYİR YİĞİT YAZDI... Spor, Siyaset ve Çikolatacı Ender
2.06.2023 - 18:49
6

İl başkanı başka bir terane'den dem vuruyor, yönetimi başka. 

Özellikle bir de evlere şenlik meclis üyesi Çikolatacı Ender var. Aman Allah’ım neşe kaynağı. Uzun zaman kendisine bir şey demediğim için çıkmış konuşmasında bana aklı sıra laf demiş. Yunus’u kıskanıyor olmalı, tek o mu İYİ Parti'li diye canı sıkılıyor olmalı. 

Çikolatacı Ender, aklına bunlar gelip şekerin düştüğünde at ağzına bir çikolata az gözlerini yum. İki dakikaya sağlıklı düşünecek hale gelirsin. Tavsiyem, kabaklı çikolata dene. 

Eee bizim Yunus dert küpü, hem ekibi sarhoş veya küfürbaz hem de CHP’nin ardı sıra koşmaktan bitap düşmüş halde. 

Haaa Ender yav bir partine dön, oranın ıslah ve kalkınması için uğraş. Ben Düzce’ye ilk geldiğim dönemlerde buranın en gözde siyasileri siz, en büyük partisi de İYİ Parti peşrevleri çekip duruyordunuz. Yakıştı mı size? CHP’nin ardı sıra dolanmak. 

Deva, Saadet, Gelecek ve Demokrat Parti’ye bir şey diyemem. Adamların ülke geneli oy pusulasında amblemleri yoktu, Kemal Bey'in takdiriyle kontenjanlarını çıkardılar. 

Yav ya siz!? 

Söyle bakayım, Düzce’nin en büyüğüyüz diyerek gidip CHP’nin ithal ve genel merkez dayatması vekilinin ardı sıra dolanmayı nasıl hazmettiniz?

Bırakın Faruk Özlü’nün yaptıklarında kusur aramayı siz önce onun proje hayallerine yetişin, ben de sizi kent meydanında alkışlayacağım. Ya da Ender çikolata, Yunus’a gazoz yollayacağım…

**

Düzce'de Spor

Şehirde spor üzerinden alıp giden bir siyasi kültür var. Anlamaya çalıştığım, adaletten uzak siyasi linç veya siyasi yüceltme olarak kullanıma açık bir alan. 

Oysa devlet bu konunun önüne geçmek için çeşitli kanunlar da çıkarttı. Yönetim veya kulüp üzerinden siyaset yapanlara karşı durmak için. 

Bir de Badi Mustafa var, kendince kendisini spora adamış abi elinde kalem, divit, kamera, telefon ve bir eski stadı bir de geçici stadı çekiyor, Faruk Özlü’ye ve belediye'ye demediğini bırakmıyor. 

Kulüp yendiği zaman CHP adayımızı övüyor, yenildiğinde ise zamansız taşındığını iddia ettiği stadyum ve sorumlularına. 

Aslında bütün bu iddialara cevap vermesi gereken kulüp yönetimi hiç ses vermeyince ben de zorunlu olarak birkaç şey yazayım istedim.

Hep Sivas’tan geldiğim üzerine dem vurulur ya! 

Mecnun Otyakmaz benim sevdiğim bir abim'dir. On yılı aşkındır başkanlığımızı yapıyor ve bırakacağım dedi bu dönem. Sivasspor ülkede ki tek borçsuz kulüp olmasının yanında Mecnun Abi kulübü bir şehir markası yapmayı başardı. Bu süreçte belediye dahil olmak üzere kimseden de para pul istediğine şahit olmadık. 

Düzcespor bu şehrin bir markası, emeği ve ekonomik katkısı bulunan herkesi ayrı ayrı tebrik ederim. 

Mustafa Bey’e gelince, arkadaş az adil ol ya da hür bir akılla yayın yap istiyorum. 

Bu yazı uzadığı için yönetimin de takdiriyle, sonraki yazımda Belediye olarak ne yapıldı ne yapılıyor ve ne hedefleniyor. Hepsini yazmak istiyorum. 

Son sözü “Bilerek Hakkı Batıla karıştırmayın. Hakkı gizlemeyin. (BAKARA – 42)” ayetiyle bitirmek istedim. Vesselam.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar