EFSANE MUHTAR GERİ DÖNÜYOR

YENİ TAŞKÖPRÜ KÖYÜ’NÜN ESKİ “EFSANE MUHTARI” AHMET KILIÇ, KÖY HALKININ ISRARI ÜZERİNE YENİDEN ADAY GÖSTERİLDİ.

EFSANE MUHTAR GERİ DÖNÜYOR
14.03.2024 - 17:34
Haber Merkezi

Yeni Taşköprü Köyü'nde iki dönem muhtarlık yaptıktan sonra bir dönemlik aranın ardından köy halkının talebi doğrultusunda aday olan Ahmet Kılıç yeni dönem için projelerin açıkladı : İmar Durumu Düzenlemesi, Yağmur suyu gider hattı, Düğün Salonu , Mezarlık Düzenlemesi bunlardan bir kaçı... 

Düzce’nin Yeni Taşköprü Köyü’nün önceki dönem muhtarı Ahmet Kılıç, köy halkının istek ve talepleri doğrultusunda yeni dönem için yeniden “aday olduğunu” açıkladı. Muhtarlık yaptığı dönemde Düzce’nin efsane muhtarlarından biri olarak anılan Kılıç, köyünde yaptığı “çevre düzenlemesi” ve çeşitli altyapı yatırımlarıyla büyük takdir toplamıştı.

Yeni Taşköprü Köyü Muhtar adayı Ahmet Kılıç, yeni dönemde birçok belediyenin yapmakta zorlandığı birçok projeyi taslaklarıyla birlikte hazırlayarak halkın onayına sundu.

TALEP HALKIMIZDAN GELDİ “KAÇAMAZDIK”

İki dönem muhtarlık yaptıktan sonra son dönem ara veren İş İnsanı Ahmet Kılıç; “ Köyümüz halkının ısrarı üzerine bu dönem yeniden köyüm Yeni Taşköprü’ye hizmet etmeye karar verdim, inşallah bir dönemlik aranın ardından bıraktığımız iş ve icraatlara kaldığımız yerden yeniden devam edeceğiz. Allah nasip ederse, köy halkımda yetki verirse daha önceki dönemlerde tamamladığım alt yapı ve içme suyu işine ilaveten park ve bahçelerde yeni düzenlemeler yaparak örnek ve kalıcı eserlere imza atacağız” edi.

“PROJELERİMİZ HAZIR, TASLAKLARI YAYIMLADIK”  

Düzce merkeze bağlı Yeni Taşköprü Köyü 2 bini aşan nüfusu ve 1.580 seçmeni ile Düzce’nin en büyük köylerinden biri olma özelliğinin yanında halkının fidan üretimi ve tarımsal tüm faaliyetlerde çalışkanlığı ile de tanınıyor.

İki dönemlik Muhtarlığı döneminde köyün alt yapı işini çözerek kanalizasyon hattı ve içme suyu hattını da tamamlayan Düzce’nin ilk köylerinden olma özelliğine sahip köyün Muhtarı olarak tanınan Ahmet Kılıç, köy halkının ısrarı üzerine yeni dönem için de yeniden Muhtar olmasının teklif edilmesi üzerine çalışmalara başladığını belirterek “Bir  dönemlik aranın ardından yeniden Yeni Taşköprü Köyü’nde yarım kalan hizmetleri tamamlamak ve örnek köy çalışmamıza kaldığımız yerden devam etmek amacıyla yola çıktım” dedi.

AHMET KILIÇ’IN PROJELERİ BAZI BELEDİYELERDE YOK

Yeni Taşköprü Köyü’nün bir dönem aranın ardından yeniden muhtarlığa aday gösterilen İş İnsanı Ahmet Kılıç, seçim öncesi birçok belediye başkanı adayının düşünemediği projeleri taslaklarıyla birlikte halkın onayına sunarak destek istiyor. Kılıç “Ben iki dönem muhtarlık yaptığım dönemde verdiğim tüm sözleri yerine getirdim. Birçok köyün cesaret edemediği işleri yaptım. Bu dönemde edindiğim tecrübelerimin ışığında ihtiyaçları dikkate alarak hazırladığım projelerimi halkıma sunuyorum: Yeni Taşköprü Düğün Salonu, Vatan Caddesi ve Ozanlar Yolu Kaldırım Düzenleme Çalışması, Mezarlık Düzenlemesi, Yağmur Suyu Gider Hattı ve özellikle İmar Durum Düzenlemesi” çalışmalarını yapmayı planlıyorum. İlk hedefim bu çalışmaları tamamlayarak köyümü örnek bir köy olarak kalıcı kılmak istiyorum. Takdir köy halkımızın” dedi.

Yeni Taşköprü Köyü’nden edindiğimiz bilgilere göre köy halkının büyük çoğunlukla Ahmet Kılıç’ın yeniden muhtar seçilebilmesi için heyecanlı bir bekleyiş içinde seçimi beklediği görülüyor.                


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar