ÜZEYİR YİĞİT YAZDI, "GÜN OLA HARMAN OLA"

Bizim Yunus Özay Er siyasi kariyerine bir başarı hikayesi daha ekledi. Bu siyasi süreçte omzuna bir yıldız daha ekleyen Özay Er, siyasette bir şey olamadan! Amiralliğe terfi etti.

ÜZEYİR YİĞİT YAZDI, "GÜN OLA HARMAN OLA"
25.09.2023 - 12:27
Güncelleme 25.09.2023 - 12:56
Özel Haber

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Az hazzetsem nasihat edeceğim, diyecem ki; “La bırak genel merkez açıklasın, bu siyasi utancı kendin omzunda taşıma.” Ama adam bildiğin Donkişot,  yerel bir gazeteye demeç vermiş “Yüzde 99 Keleş adayımız” diye. Senin adayınsa hayırlı olsun. 

Ha bir yandan da küçümsediğimi düşünmeyin! Ben hep kibri boyundan büyük diyorum ya… hata etmişim adam mütevaziliğin beden bulmuş hali. 

Bi düşünün, adam il başkanı! Belediye seçimleri var  başkanlığa aday değil, Milletvekilliği seçimleri var milletvekilliğine aday değil, bir daha Belediye seçimi oluyor adam yine başkanlığa aday değil. Hatta başkan, meclis üyesi adayı bile değil. 

Daha ileri gideyim, Sayın başkan partisinden bile aday gösterilmesine razı değil. Parti teşkilatı adına bile mütevazilik yapıyor. Bu kadar demokrasiyi içsellemiş yemiş yutmuş bir siyasi simayı ben hayatımda görmedim. 

Parti tabanını ikna etti mi bilmiyorum ama Düzce de en büyük parti imajı çizmede üzerine olmayan Özay Er futbolcu transferi gibi siyasi transferler yapmaya devam ediyor. 

Bu siyasi manevrasından şu çıkarım varabilirim. Belediye ve İl Genel Meclisi üyelikleri içinde AK Parti ve MHP küskünlerine söz vermeye başlamıştır. 

En azından Belediye için Sayın Keleş’in önüne geçemez. 

Eee bu İYİ Parti’ye inanmış orada siyaset yapma fırsatı bekleyen abi ve ablalarımız ne olacak!? 

Valla bende bilmiyorum!

CHP ye diyet ödemekten bıktım diyen Sayın Meral Akşener”in tersine, Düzce de başka parti ve partilileri diyete zorlayarak denge sağlanıyor sanırım. 

Ben sormayacağım ama birileri kesin sorar, o sebeple benden önden haber edeyim. 

Beş altı senedir il başkanlığı yaptığın partide aday olma cesaretini kendinde bulamadın mı, yoksa başka korkuların mı var?

Hem Vekillik seçimlerin de hem Belediye Başkanlığı seçimlerin de pervasızca peşkeş çektiğin makamlara neden siyaset yaptığın arkadaşlarını layık görmüyorsun? 

(Sarhoşla, Ender’i bende olsam aday yapmam bu konuda haklısın da koca bir camia bu) 

Bu davranışlarının siyasi bir hezimet olduğunu anlayacak kadar kendinde misin? Velev ki kazanmış olsan bile! 

Mevzu uzar gider. İYİ Parti de ileri demokrasi tıkır tıkır işliyor, aday adaylığı süreci bile olmadan yılın transferi oldu. 

Bende siyaset yapmak isteyen arkadaşları davet ediyorum. Tabanda ki arkadaşlarda aslı varken taklidine oy vermez sanırım. 

Ha birde! Gazeteye yüzde 99 demiş, ben ona güvenmiyorum neticede tescilli siyasi dolandırıcı. 

Gün ola harman ola…


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Tovşit Hasan
    Tovşit Hasan
    25.09.2023 18:16

    Ağzın bal yesin. Biz taşıyalım başkancık başkalarına peşkeş çeksin. Sarhoşu tahmin ettim. Siyasi oyuncak. Seni alkışlıyorum.

Resmi İlanlar

Haber İhbar