DÜZCE TKDK İRTİBAT OFİSİ AÇILDI

Düzce Valiliği İl Özel İdaresi binasında hizmet verecek olan Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Düzce irtibat ofisi açılış kurdelesini Vali Selçuk Aslan, İl Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun, TKDK Ankara İl koordinatörü Dr. Mehmet Ali Çakal ve protokol üyeleri ile keserek Düzce'ye yapılacak yatırımların hayırlı olmasını diledi.

DÜZCE TKDK İRTİBAT OFİSİ AÇILDI
10.02.2024 - 11:45
Haber Merkezi

Kırsal Bölgelerde, tarım ve hayvancılığın gelişmesine katkı sunması amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı öncülüğünde hayata geçirilen Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, Düzce'de de ofis açarak faaliyete başladı. Kadın ve genç girişimcilere öncelik tanınan projede, Düzce'de tarım, hayvancılık ve çiftçiliğin geliştirilmesi için destekler verilecek.

Düzce Valisi Aslan, burada yaptığı konuşmada, geçtiğimiz yıla kadar 42 ilde hizmet veren TKDK, bu yıl itibariyle 81 ilde faaliyet vermeye başladı. Bu kapsamda Düzce'de de ofis açan kurum, Düzce'deki gençler ve kadın girişimcileri önceleyerek, tarım ve hayvancılık alanındaki girişimlere destek vereceğini ve irtibat ofisinin, Avrupa Birliği'ne uygun kırsal kalkınma noktasında doğru projeyi yapma imkanı sunacağını belirtti.

Ofis açılışının ardından TKDK Proje süreçleri, prosedürleri ve proje hazırlama eğitimine katılan kursiyerleri ziyaret eden Düzce Valisi, doğru proje hazırlamanın proje kabulü için elzem olduğunu belirtip proje hazırlama eğitimine katılan danışman adaylarına başarılar diledi.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar