Pencereleri Kapatın!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü güncel hava durumunu açıkladı. Buna göre Sakarya, Edirne, İzmir ve bazı şehirlerde sağanak yağış bekleniyor. Öte yandan hava uzmanları arka arkaya uyarı yaptı. Kuraklık endişesi yaşanırken Türkiye genelinde kar beklenen tarih açıklandı. "Pencereleri kapatalım" uyarısı ise çok dikkat çekti.

Pencereleri Kapatın!
27.02.2023 - 12:19
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00


Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından haftanın ilk gününe dair hava raporu paylaşıldı. 27 Şubat Pazartesi günü hava nasıl olacak belli oldu. Öte yandan hava durumu uzmanlarından peş peşe açıklamalar geldi. Türkiye genelinde kar beklenen tarih açıklandı. Bir diğer uzmanın ise "pencereleri kapatalım" diyerek yaptığı uyarı dikkat çekti.

Batı kesimlerde toz taşınımı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi riski bulunmaktadır.
Sıcaklık: Tahminlere göre, hava sıcaklığı artmaya devam edecek, ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Rüzgar buralarda kuvvetli: Rüzgarın, genellikle güney, güneydoğu kesimler ile öğle saatlerine kadar Akdeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege'de güney yönlerden kuvvetli yer yer fırtına (50-80 km/saat, yer yer 90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

Mart ayının ilk günlerinde kar ihtimali
Ökten, "Mart ayının ilk günlerinden sonra ise Marmara dahil Türkiye’nin çoğu bölgesinde yeniden kar yağışı görebiliriz, önce ısınıyoruz ama ardından hava değişecek, kışa geri döneceğiz görüntüsü alıyoruz. Mart’ın bir kısmı kış gibi geçse dahi yağış miktarı tahminleri hala iç açıcı değil. "dedi.
Kerem Ökten'den Batı'ya üst üste dikkat çeken uyarılar
Hava uzmanı Kerem Ökten ise şu uyarıyı yaptı: Ülkemizin batısında güneyli rüzgârlar etkili olacak. Migrene karşı dikkatli olunmalı. Bol nane ve lavanta tavsiye ederim. Perşembe gününden itibaren ise kuvvetli kuzeyli rüzgarlar başlayacak.
Türkiye bu habere kilitlendi kar beklenen tarih açıklandı! Meteoroloji uzmanı ciddi uyardı: Pencereleri kapatın

Güneyli rüzgarlar ve özellikle de Lodos Migrene sebep oluyor. Bunun sebebi içlerinde barındırdıkları çöl tozları ve hava basıncında neden olduğu hızlı değişimlerdir.
Türkiye bu habere kilitlendi kar beklenen tarih açıklandı! Meteoroloji uzmanı ciddi uyardı: Pencereleri kapatın
"Güneye bakan pencereleri kapatalım"
Bugün lodostan dolayı Migren riski devam edecek. Yarın ise risk ortadan kalkıyor. 1 gün daha dişimizi sıkalım. Bugün bol su içelim, nane ve lavanta kullanalım. Güneye bakan pencereleri kapatalım. Ağrı kesici yerine kekik yağı kullanmaya özen gösterelim.


Editör: Ç. Resuloğlu

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Haber İhbar