Yedieminde Bulunan Araçların MTV Ödemeleri

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, Yedieminde bulunan araçların MTV ödemeleri ile ilgili Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın üyelerinden gelen talepler üzerine basın açıklaması yaptı.

Yedieminde Bulunan Araçların MTV Ödemeleri
11.01.2023 - 14:17
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Başkan Erdoğan Bıyık;” İcra müdürlükleri ile kamu kurum ve kuruluşları tarafından trafikten menedilerek yediemin depolarına teslim edilen taşıtların motorlu taşıtlar vergisi mükellefiyetleri aynen devam etmektedir. Bu mükellefiyet durumu, üzerinde trafik tescili kaydı bulunan gerçek ve tüzel kişilerin yediemin depolarındaki araçlarını kullanamadığı halde bu araçların motorlu taşıt vergisi ödemelerini

gerektirmektedir. Bu mağduriyetlerin ortadan kaldırılması için ilgili yediemin parkında bulunan sürelerin dikkate alınarak, ilgili vergilendirme dönemleri için motorlu taşıt vergilerinin tahakkuk ettirilmemesi gerektiği kanaatini taşıyor, bu konuda bir düzenleme yapılmasını ilgili Bakanlığımızdan talep ediyoruz.” İfadelerini kullandı.


Editör: Ç. Resuloğlu

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar