SEN SEVERSİN MİLYONLARI

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'nün Danışmanı  Üzeyir Yiğit'in yazıları gündemi etkilemeye devam ediyor.

SEN SEVERSİN MİLYONLARI
19.12.2022 - 09:45
Güncelleme 19.12.2022 - 10:14
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er' Asar Deresinde yapılan çalışmalar hakkında kamu oyunda çeşitli açıklamalar yapınca, Bakan Bey'in Danışmanı Üzeyir Yiğit,Başkan Yunus Özay Er'e şu ifadelere ile cevap verdi.Sen milyonları seversin diyerek yazısında eleştirdi.

...

 

Ah Yunuz Ah 


Allah seviyor benide, sen çıktın karşıma. Yoksa patlardım sıkıntıdan. 

Her il’e senden bir iki lazım. Siyaset monologu sevmez ama aynı zamanda gazetecilikte monolog üzerine kuruludur. Gazetecilik, diyaloga geçince keyfinden yenmez hal alır. 

Sende fena malzeme var. Kaybetmem seni. Buldum bırakmam. Saz teli gibi dilin, kırık mızrabım kalem, vurur dururum. 

Demek kazıklar rahatsız etti seni? A be Yunuz bir bilene sorsana. Allah’ını seversen kazıkları gittin saydın mı? 

Biri mi söyledi? 

Söylediyse, kim o? Çok merak ettim doğrusu… Bana ismini bağışlar mısın. Ha ben eminim saymadığına…Hatta biliyorum. Matematik işi para saymaya benzemez aman haaa...

Demek birde tünel var hemi 12 metrenin altında yahu Sadullah’ta inanmış, senin dilin olmuş. Jeolog bir dostum var, ırmak yataklarında ki alt tabaka yapılanmasını İYİ Parti İl binasına gelip size anlatmaya ikna ettim. Hatta çok ısrarcı oldum o da, İYİ Partimi fallan dedi,  mırın kırın da etti ama bilim için yaparım dedi sonunda. 

Ama önden tüyo vereyim Sadullah kardeşime de anlat. İl çehresinde yapılan her değişiklik bir faide, bir istihdam, bir işe yarasın diye yapılmaz. Bunlara anıt yapılar,  prestij projeler, onlar bunlar denir. Ve estetik ve kente ruh vermek için yapılır. Aksi halde her yer sanayi yapılanması gibi tek tip olur. Asar projesi konuşulmaktan bıkılmış bir haldeyken, Özlü Başkanın, senin ayarsız ruh halini de hesaba katarak, başladığı bu yapı inan çok güzel olacak. Ve Asar’da o prestij projelerden birisi ve bu tip projelerde bazen bütçe hesaplaması yapılmaz. 

Unutma! 

Asar akar Düzce’li bakar, denilen günler çok yakın da mazide hoş bir seda olarak kalacak. Artık Düzcelilerin durup seyredeceği bir hal alacak. Allahın bu şehre verdiği bu güzelliğin tadını çıkaracağı günleri görecek. Yani işin özü  yapılan bu proje bittiğinde, senide çaya bekleriz. Mekan senin, ilk çayında benden olsun. 

Bu arada şu tünel meselesi vardı. 
Düzce’nin altı ne tünel ne de mağara korkmana gerek yok bildiğin su ve çakıl. 

Seni bilmem ama ben seni bulduğuma çok sevindim. Bir gün mutlaka oturalım, Semih’te olsun. Hepbirlikte çay içeriz kaynatırız ne var ne yok. Size mağaralarda yaşayan canavarlardan bahsederim. Dinazorları anlatırım. Ham bir davet değil ciddiyim bak. 

Kazıkları da artık kafana takma. Hele her gördüğün kazığı bir milyon diye de görme. Ben geçen gün, konuya binaen proje müdürüne Yunuz hesabı düz olsun diye bir, iki sayarken milyona alış ya onun için bir milyon, iki milyon, diye hızlıca saymıştır dedim. 

Birde az müsade et, sana yetişmek için gündeme dair yazı hazırlayamıyorum.


Editör: N. Albayrakoğlu

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar