31 Aralık 2022 tarihine kadar Uzatıldı

31 Aralık 2022  tarihine kadar  Uzatıldı
15.12.2022 - 13:43
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

B A S I N    B Ü L T E N İ 

            6292 sayılı Kanun kapsamında hak sahipliği belirlenmiş 2/b alanındaki tüm taşınmazların kullanıcıları ile Hazineye ait tarım arazilerini kullanan ve hak sahipliği şartlarını taşıyanlardan;
1-       a) Süresi içinde başvuru yapmayanların başvuru süresi,
           b) Kendilerine yapılan tebligatta belirtilen bedeli süresi içerisinde ödemeyenlerin ödeme süresi,
           c) Taksitli satışlarda, sözleşmesinde belirtilen taksitlerden ikiden fazlasını vadesinde ödemeyenlerin ödeme süresi,
31 Aralık 2022 tarihine kadar uzatılmıştır.
(a) bendi kapsamında kalan taşınmazların satış bedeli; bu taşınmazlar için ilgili kanunlarda belirtilen başvuru sürelerinin son gününü izleyen üç aylık sürenin bittiği günden, ödeme yapmak amacıyla başvurulan güne kadar geçecek süre için Türkiye İstatistik Kurumunun her ay için belirlediği tüketici fiyatları endeksi (TÜFE) aylık değişim oranları toplamında artırılarak hesaplanır.
(b) bendi kapsamında kalanlar için satış bedeli; kendilerine yapılan tebligatta belirtilen ödeme süresinin son gününü izleyen günden, ödeme yapmak amacıyla başvurulan güne kadar geçecek süre için Türkiye İstatistik Kurumunun her ay için belirlediği TÜFE aylık değişim oranları toplamında artırılarak hesaplanır.
Yapılacak hesaplamalarda ay kesirleri dikkate alınmaz.
2-    Taksitli satışlarda, sözleşmesinde belirtilen taksitlerden ikiden fazlasını vadesinde ödemeyenler ile toplam taksit süresi içerisinde borcunun tamamını ödemeyenlerin ödeme süresi, vade tarihinden ödeme tarihine kadar kanuni faiz uygulanmak suretiyle 31 Aralık 2022 tarihine kadar uzatılmıştır.
Ayrıca, Hazineye ait taşınmazları üzerinde yapısı bulunan ve geçerli Yapı Kayıt Belgesi alınmış Yapı Kayıt Belgesi sahipleri ile bunların kanuni veya akdi haleflerinin 31 Aralık 2022 tarihine kadar satın alma başvurusunda bulunabilecekleri 7394 sayılı Kanun ile hüküm altına alınmıştır.
Hak sahiplerinin Düzce Valiliğinde bulunan Milli Emlak Müdürlüğü ile Akçakoca Kaymakamlığı Milli Emlak Müdürlüğü ve Yığılca Kaymakamlığı Milli Emlak Şefliğine 31 Aralık 2022 tarihine  kadar başvuruda bulunması gerektiği hususu,
KAMUOYUNA DUYURULUR.
Camikebir Mahallesi Rıhtım Caddesi  No: 32 Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü  Milli Emlak Müdürlüğü

Telefon : 524 58 27-28-30    Faks : 523 56 19


Editör: Ç. Resuloğlu

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar