Minik Öğrenci Harçlıklarını Depremzedeler İçin Biriktirdi

23 Kasımda Düzce’nin Gölyaka ilçesi merkez üssü 5.9 şiddetindeki deprem meydana gelmesinin ardından birçok bölgeden deprem zedelere yardım eli uzatıldı.

 Minik Öğrenci Harçlıklarını Depremzedeler İçin Biriktirdi
10.12.2022 - 01:27
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Deprem Bölgesine gelen yardımların en önemli en anlamlısı Bursada okuyan 6. Sınıf öğrencisi Muhammed Emir Ateştepe biriktirdiği harçlıklarını Düzce’deki depremzedeler için gönderdi.
 
Düzce Valisi Cevdet Atay, 6. Sınıf öğrencisi Muhammed Emir Ateştepe ve ailesi ile  telefonda konuşarak ailesive kendisine teşekkür etti.
Bursanın Yıldırım ilçesindeki Peyami Safa Ortaoku’nda Okuyan Muhammed Emir Ateştepe Düzce’de 23 Kasım’da yaşanan 5.9 şiddetindeki depremin ardından Vali Cevdet Atay’a mektupla birlikte biriktirdiği harçlıklarını gönderdi.

Düzce Valisi Cevdet Atay Minik Öğrencisinin ailesi ile telefoda görüşerek şunları söyledi, “ Mektubu gördüğümde tüylerim diken diken oldu. Çok güzel bir çocuk yetiştirmişsiniz. Sizlerden Allah razı olsun. Vatanını, milletini bu kadar seven, depremde buradaki depremzede vatandaşlarla yüreği çarpan bir evlat yetiştirmişsiniz. Evladınızla ne kadar gurur duysanız azdır.

Muhammed kardeşimin gönderdiği mektubu ve paralar şuan elimde. Çok sevindem Çok gururlandığımı söylemek isterim” dedi.

Muhammed’in babası Süleyman Ateştepe ise  “ Oğlum ağabeyi ile böyle bir şey söylediğinde ben de çok gururlandım. Amacımız vatanına, milletine  hayırlı bir evlat olsun. Bizde sizlere çok teşekkür ederiz” dedi.  


Editör: Ç. Resuloğlu

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Haber İhbar