İYİ PARTİDEN 5 ARALIK KADIN HAKLARI AÇIKLAMASI

İYİ Parti Düzce Kadın Politikaları Başkanı Nuran Sayman 5 Aralık Kadın Hakları Günü ile alakalı açıklama yaptı. Sayman :”Türk kadınlarının verdiği var olma mücadelesinin simgesidir. Cumhuriyetin kurucu iradesi ve bu iradenin önderi Mustafa Kemal Atatürk'ün, dünyanın birçok ülkesinden önce 1934'te kadınlara tanıdığı bu hakla kadınların erkeklerle eşit haklara sahip olduğu bir toplumun temelleri atılmıştır.

İYİ PARTİDEN 5 ARALIK KADIN HAKLARI AÇIKLAMASI
5.12.2022 - 16:03
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Yıl 2022, kız çocukları eğitimde eşit avantaja sahip değil, yetişkin olmadan evlendiriliyor.Yıl 2022, kadın cinayetlerinde ve kadına şiddette ülkece dünyada üst sıralardayız.
Yıl 2022; hâlâ Türkiye'nin özellikle kırsal kesimlerinde kadının adı yok, kadın evde isçi geliri yok, tarlada tarımın kayıt dışı isçisi yine geliri yok, Yıl 2022, hâlâ kadın istihdamı erkeğe göre çok daha az.
Yıl 2022, kadınlar hâlâ eşit ise eşit ücret istiyorlar.

Yıl 2022, hâlâ kadınların sorunlarını kadın karar vericilerden çok erkekle vericiler tartışıp çözüme yine erkekler karar veriyor.
Yıl 2022; hâlâ kadınlar gelir düzeyi yüksek veya düşük olsun her an her evde, is verinde, otobüste, sokakta mobing ve tacize maruz kalıyor.
Yıl 2022, halâ Türkiye'nin çözüm bulması gereken en önemli meselelerden biri Toplumsal Cinsiyet Eşitsizliği.
Kadın Genel Başkana sahip olmanın haklı gururuyla liderimiz Meral Akşener önderliğinde İYİ Parti olarak sadece sorunların tespitinde değil, çözümünde de en yüksek motivasyonla çalışmaktayız,çalışacağız” dedi.

 


Editör: Ç. Resuloğlu

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar