Kentsel Dönüşüm Başlıyor

Yaşanan 5.9 şiddetindeki depremin ardandan Düzce Merkez ve ilçelerde kentsel dönüşüm başlıyor. Düzce Merkez olmak üzere ilçelerinde binalarda yapılan incelemeler neticesinde yıkımına karar verilen binaların yıkımı başladı.

 Kentsel Dönüşüm Başlıyor
28.11.2022 - 10:27
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Çilimli ilçesinde ilk etapta başlayan kentsel dönüşüm için 2.3 hektarlık alanda kentsel dönüşüm çalışması başlatıldı. Alandaki hak sahiplerine ise konutlar için bin 500 TL, dükkanlar için 3 bin TL’ye kadar kira yardımı yapılacak.

Merkez üssü Düzce'nin Gölyaka ilçesi olan 5,9 büyüklüğündeki depremin ardından Çilimli’deki hasar tespitleri sonuçlandı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ve ekibinin ilçede yaptığı ziyaret ve incelemeler neticesinde mevcutta 66 konut, 98 dükkan, 20 ofisin bulunduğu, 2.3 hektar yüzölçümündeki alanda, kentsel dönüşüm çalışmaları başlatıldı. Proje çerçevesinde kent meydanı ve çevre düzenlemelerinin de yapılacağı belirtildi. Proje süresince alandaki hak sahiplerine konutlar için bin 500 TL, dükkanlar için 3 bin TL’ye kadar kira yardımı yapılacak.


Editör: Ç. Resuloğlu

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Haber İhbar