SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TEŞVİK MÜJDESİ

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TEŞVİK MÜJDESİ
9.11.2022 - 11:03
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Bakan Koca, sağlık çalışanlarına ek ödemelerle ilgili ise şu müjdeyi verdi: "1'inci basamakla ilgili teşvik verilmesi doğrultusunda çalışmamız maliye ve bütçe stratejiden geçti. Sayıştay'dan da dün (önceki gün) geçti. Hem 1'inci basamak hem de eczacı arkadaşlarımızla ilgili, hem tabanın hem teşvik oranlarının değiştiği bir yönetmelik 1-2 gün içinde yayımlanır. Dolayısıyla bu çerçevede herkes teşvik almış olacak."

İstanbul Sarıyer’de ormanlık alanda topladığı mantarları yiyen Yusuf Yıldız (60) hayatını kaybetmiş, eşi Feriza Yıldız ise yoğun bakıma alınmıştı. Daha sonra Ordu’nun Ünye ilçesinde de topladıkları mantarları yedikten sonra aynı aileden 6 kişi hastaneye kaldırılmıştı. Dün ise Düzce’nin Gümüşova ilçesinde ormandan topladıkları mantarları yiyen Yusuf Yavuz (62), eşi Emine Yavuz ile gelini Tuğba Yavuz hayatını kaybetti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TBMM'de gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
Kovid-19 vakalarında 2 bine gerileyen sayıların son 4 gündür kısmen arttığını söyleyen Koca, "Şu anda 2 bin 700'ler, 2 bin 800'ler civarında. Aralık ayı için bir miktar yükseliş olabilir. Risk grubundaki vatandaşlarımızın aralık ve ocak aylarına mutlaka hatırlatma dozunu yaptırarak girmelerini öneriyoruz" ifadesini kullandı.
Bakan Koca, Kovid-19 aşılarının kalp ile ilgili problemlerin yaşanmasına sebep olduğuna ilişkin iddialar için de "Elimizde bu anlamda bir veri yok. Tedirginlik oluşturmayalım" dedi.


Editör: N. Albayrakoğlu

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar