ÖZLÜ’DEN S PLAKA SAHİPLERİNE MÜJDE

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 2016 yılı yönetmeliğinden kaynaklanan S Plaka hak sahiplerinin yaşadığı çalışma ruhsatı ve güzergâh belgesi mağduriyetini çözmek amacıyla başlattığı çalışma sonuçlandı. Yapılan çalışma ile 1 Kasım 2022 tarihine kadar S plakası iptal edilen hak sahipleri, başvuru yapmaları halinde mağduriyetleri giderilecek.

ÖZLÜ’DEN S PLAKA SAHİPLERİNE MÜJDE
18.10.2022 - 12:24
Güncelleme 18.10.2022 - 12:32
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesindeki Ulaşım Birimi, S plaka hak sahiplerinin sorunlarını çözmek amacıyla başlattığı çalışma ile mağduriyet giderildi.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün devreye girmesiyle birlikte hem eski yönetmelikten hem de pandemi sürecinden dolayı çalışma ruhsatı ve güzergâh belgesi alamayan 429 S Plaka sahiplerine yeni bir hak tanındı.

Ekim ayı belediye meclisinde görüşülen S Plaka yönetmeliği güncel kanun ve mevzuatlara göre yeniden hazırlandı.
S Plaka sahipleri eski yönetmelikte hem çalışma ruhsatı hem de güzergâh belgesi alması gerekirken yeni yönetmelikte çalışma belgesi alması şartı yeterli olacak. Öte yandan pandemi sürecinde çalışma ruhsatı olup güzergâh belgesi alamayan S Plaka hak sahipleri 1 Kasım tarihine kadar başvurmaları halinde mağduriyetleri giderilecek.

BELEDİYE WEBSİTESİNDE YÖNETMELİK YAYINLANDI
 

2015 yılında düzenlenen S Plaka ihalesinde borçlarını ödemeyen hak sahipleri bu yönetmelik değişikliğinden yararlanamayacak.

Yeni yönetmeliğe Düzce Belediyesi web sitesinden erişilebilecek.


Editör: Ç. Resuloğlu

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Haber İhbar