Caboğlu 1 Ekim Yaşlılar gününde büyükleri unutmadı

MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, 1 Ekim Dünya yaşlılar gününde büyükleri unutmayarak, ‘Yaşlılarımız, büyüklerimiz bizlerin en kıymetli hazineleridir” dedi.

Caboğlu 1 Ekim Yaşlılar gününde büyükleri unutmadı
1.10.2022 - 18:20
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle yaptığı açıklamada yaşlıların geçmişten geleceğe köprü olduğuna dikkat çekerek "Yaşlılarımız, yaşanmışlıklarıyla geçmişimiz, örnek aldığımız tecrübeleriyle geleceğimizdir. Onlar örfümüz, adetimiz, geleneklerimiz ve hoş sohbetlerimizdir. Milli ve manevi değerlerimizi yaşatarak, bunların gelecek nesillere aktarılmasında köprü görevi üstlenen, tecrübenin temsilcisi yaşlılarımız, bizim en kıymetli hazinelerimizdir" dedi.

Yaşamlarının büyük bir kısmını topluma ve ülkesine hizmet ederek geçirmiş olan yaşlıları, yaşlandıkları dönemde memnun etmenin onur ve gurur verici olduğunu ifade eden Caboğlu, "Bizleri yetiştiren ve topluma kazandıran yaşlılarımıza gereken sevgi, saygı ve hürmeti göstermeli ve bizim de yarının yaşlıları olduğumuzu unutmamalıyız. Ne mutlu ki bizler, millet olarak, saygıdeğer büyüklerimizin varlıklarından mutluluk duyan, onlara hak ettikleri ilgi, saygı ve hürmeti gösteren bir kültür ve geleneğe sahibiz. Büyüklerimizin duası bizler için çok önemlidir. En büyük manevi sigortamız onların duasıdır. Bizlerin, Milletine hizmet eden bir devlet geleneği yapımız var. Bu düstur ile devletin temsilcileri olarak bizlerde her zaman yaşlılarımızın emrindeyiz. Bu duygu ve düşüncelerle kıymetli büyüklerimizin 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü kutluyor, tüm ulu çınarlarımıza sağlık, afiyet ve huzur içerisinde mutlu bir ömür diliyorum” şeklinde konuştu.


Editör: Ç. Resuloğlu

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar