FINDIK ÜRETİCİLERİ SABIRLI OLMALI

ÜRETİCİLERE SABIRLI OLUN ÇAĞRISI GELDİ. FİYATLAR YÜKSELECEK ACELE ETMEYİN!

FINDIK ÜRETİCİLERİ SABIRLI OLMALI
16.09.2022 - 13:22
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

 

Fındık fiyatının serbest piyasada düşüşünü sürdürmesi nedeniyle üreticilerin TMO’ya yöneldiğini belirten fındık tüccarı Ahmet Ergün, üreticilerin biraz sabırlı olmaları halinde serbest piyasanın da yükseleceğini söyledi.

Fındıkçıların yaptığı açıklamada, “Sezona çok iyi başladığımız söylenemez. TMO Giresun kalite fındığa 53, levant kaliteye ise 52 TL fiyat verirken serbest piyasada fındık fiyatı 45 liraya kadar geriledi bölgemizdede fiyatlar halen de düşüşünü sürdürüyor.

 

Üreticilerde haliyle TMO’ya fındığını satmaya çalışıyor. Sezon başında 49 liradan aldığımız fındık şu anda 45 liraya kadar düştü neredeyse TMO ile serbest piyasa arasındaki fiyat farkı 10 liraya geldi. Üreticilerimizin bu konuda biraz daha sabırlı olması gerekir çünkü, serbest piyasada fiyatlar bu şekilde gitmez. Üreticilerimiz sabırlı olup aciliyeti yoksa beklemesi halinde fiyatların yükselişe geçeceğini düşünüyoruz” dedi.


Editör: M. Albayrakoğlu

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar