SAHTE DİLENCİ OPERASYONU

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, duygu sömürüsü yaparak vatandaşların dini duygularını istismar eden ve bu yolla haksız kazanç elde eden dilencilere yönelik operasyonlarına devam ediyor. Son olarak zabıta ekipleri tarafından yakalanan dilenci, topallayarak geldiği karakoldan koşarak çıktı.

 SAHTE DİLENCİ OPERASYONU
27.08.2022 - 11:40
Haber Merkezi


Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ayağına taktığı aparat ile engelli olduğunu iddia eden şahsın foyasını Zabıta Karakolunda ortaya çıkardı. D-655 karayolu trafik ışıklarında ‘ Bir Babanın Feryadı’ başlıklı gazete kupürü ve ayağına taktığı aparat ile engelli baba görüntüsü vererek duygu sömürüsü yapan dilencinin engelli olmadığı belirlendi. Sahte dilencinin üzerinden çıkan gazete kupüründeki babanın da kendisi olmadığı incelemeler sonucunda ortaya çıktı.

 

Zabıta Karakoluna götürülen sahte engelli dilenci, uzun uğraşlar sonucu ayağındaki aparatı çıkararak Zabıtaya teslim etti. Sahte dilenci topallayarak girdiği Zabıta karakolundan ise koşarak çıktı. 

 

Karabük'ten Düzce'ye gelerek insanların iyi niyetlerini suistimal sahte dilenciye 5326 sayılı Kabahatler Kanunun 33. maddesine göre cezai müeyyide uygulandı. Üzerinden çıkan paralara da kamulaştırılmak üzere el konuldu.


Editör: Ç. Resuloğlu
Haber İhbar