e-Devlet'e erişim artık ücretsiz! Kotasız dönem başladı

Birçok kamu hizmetine erişimde kolaylık sağlayan e-Devlet Kapısı, kotasız oldu. Operatörlerle yapılan anlaşma sonucu, e-Devlet Kapısı kullanımı artık mobil abonelerin internet kotasından harcamayacak.

 e-Devlet'e erişim artık ücretsiz! Kotasız dönem başladı
19.08.2022 - 13:17
Haber Merkezi

e-Devlet Kapısı'nın her geçen gün gelişen hizmetleriyle Türkiye'nin dijital yüzü olmaya devam ediyor. Platformda 88 kuruma ait 6 bin 600’den fazla dijital hizmet vatandaşların kullanımına sunuluyor ve her geçen gün gelişmeye devam ediyor.

Milyonlarca vatandaşın işini kolaylaştıran ve birçok kamu kurumundaki sıralara son veren e-Devlet, bir yeniliğe daha imza attı. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, e-Devlet Kapısı kullanımının artık mobil abonelerin internet kotasından harcamayacağını açıkladı.


"İNTERNET KOTALARINDAN HARCAMAYACAK"

Koç, vatandaşların dijital hizmete her yerden ulaşabilmesi için aralıksız çalışmalarını sürdürdüklerine dikkati çekerek, şöyle konuştu:

"e-Devlet Kapısı'nda amacımız tüm vatandaşlarımızın 7/24 işlerini en kısa sürede ve en güvenli şekilde gerçekleştirmelerini sağlamak. Bu amaç doğrultusunda vatandaşlarımızın işlemlerini her koşulda yapabilmeleri için çalışıyoruz. Tüm vatandaşlarımıza güzel bir haber vermek isterim. Bundan sonra, mobil abonelerin e-Devlet Kapısı kullanımı internet kotalarından harcamayacak."

Koç, bu kapsamda mobil operatör firmalarıyla görüştüklerini belirterek, "e-Devlet Kapısı kullanımının mobil abonelerin internet kotasından harcamaması için tüm çalışmalar tamamlanarak, vatandaşlarımızın kullanımına açıldı. Artık e-Devlet Kapısı'nda kullanılan internet, mobil abonelerinin kullanım kotasından düşmeyecek" ifadelerini kullandı.

e-Devlet Kapısı'nı geliştirmek için yenilikçi ve vatandaşın hayatını kolaylaştıran fikirlere her zaman önem verildiğini dile getiren Koç, etkin, kolay, hızlı ve güvenilir e-Devlet Kapısı kullanımı için 7/24 çalışıldığını sözlerine ekledi.


Editör: Ç. Resuloğlu

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar