KEKİK HASADI BAŞLADI

KEKİK HASADI BAŞLADI
17.08.2022 - 15:44
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00


Düzce Belediyesi öncülüğünde kurulan Tarım Akademisinde dikimi yapılan tıbbi aromatik bitkilerden kekiğin ilk hasadı yapılmaya başlandı. Kekik hasadının ardından melisa ve biberiye bitkilerinin de ilk hasadı yapılacak.
Düzce’de tıbbi aromatik bitkilerin yetiştirilmesi, ekonomiye kazandırılması ile birlikte sosyal sorumluluk kapsamında geçtiğimiz yıl başlatılan Tarım Akademisi projesi alanında ikinci hasat da yapılmaya başladı.
16 bin tıbbi aromatik bitki diken ve ilk olarak ada çayının hasadını yapan Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, kekik bitkisinin de hasadını gerçekleştirerek kurutma çalışmasını başlattı.
6 dönümlük arazi üzerinde yapılan ekimlerden elde edilen ürünler proje ortağı Beltur A.Ş. aracılığıyla ekonomiye kazandırılacak.


Editör: M. Albayrakoğlu

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar