Cezaevi personeli köy okulunu onardı

İnfaz koruma memurları köy okulunu onardı. Akdağmadeni Açık Ceza İnfaz Kurumunda görev yapan infaz ve koruma memurları Yukarıçulhalı Köyü Şehit Teğmen Nurettin Türkmen İlk ve Ortaokulunda bakım ve onarım çalışması gönüllü olarak yaptı.

 Cezaevi personeli köy okulunu onardı
8.08.2022 - 00:52
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Gönüllü olarak sosyal faaliyetlere katılan, ihtiyaç duyulduğunda orman yangınlarına müdahale eden infaz koruma memurlarından bir örnek davranış daha geldi.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünün (CTE) internet sitesinden yapılan açıklamada, Akdağmadeni Açık Ceza İnfaz Kurumu tarafından başlatılan "Kardeş Okul Projesi" kapsamında, Yukarıçulhalı Köyü Şehit Teğmen Nurettin Türkmen İlk ve Ortaokulu binasının tadilat çalışmalarının yapıldığı belirtildi.

Gönüllü ceza infaz kurumu personelinin destek verdiği projeyle ilgili yapılan açıklama: Okulun boya, badana ve tamirat işlerini yapan ceza infaz kurumu personeli, okul duvarlarını da çizdikleri resimlerle süsledi. 6 yıldır boya ve tadilat işlemleri yapılmamış olan okulun gerekli ihtiyaçları tespit edilerek eksi…
______________________________________________________________________


Editör: Ç. Resuloğlu
Haber İhbar