KREŞ’TE ŞOK SKANDAL

Düzce’deki Körpeşler Mahallesi’nde bulunan bir kreşte yaşanan üzücü olay, 18 aylık bir bebeğe yönelik darp iddialarıyla gündeme geldi.

KREŞ’TE ŞOK SKANDAL
30.03.2024 - 17:08
Güncelleme 1.04.2024 - 09:25
Haber Merkezi

Çocuktan alınan darp raporunda kolunun kırık olduğu, kafasında ve gözünde tırnak izi bulunduğu belirlendi. Ayrıca, olayın yaşandığı saatte kamera kayıtlarının silinmiş olması da endişe verici bir detaydır.

Bu durum karşısında ailenin tepkisi oldukça sert oldu. Ailenin anne ve babasının işitme engelli olması, kendi mağduriyetlerini giderememelerine neden oldu ve bu da olayı daha da üzücü kıldı.

Düzce Analiz TV ekibi olarak, bu tür olaylara karşı duyarlılık gösteriyor ve ailenin yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Bu tarz vakalarda hassasiyetle hareket edilmesi gerektiğine inanıyoruz ve yetkililerin bu konuda gereken adımları atmasını bekliyoruz. Ayrıca, ailenin yaşadığı mağduriyetin giderilmesi için elimizden gelen desteği vermeye hazırız.

Bu olayın aydınlatılması ve benzerlerinin önüne geçilmesi için toplumsal farkındalığın artırılması gerektiğini düşünüyoruz. Tüm yetkilileri, çocukların haklarının korunması ve benzer olayların önlenmesi için gereken adımları atmaya davet ediyoruz


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Veli
    Veli
    2.04.2024 13:06

    Kreşlerin habersiz denetlenmesi şart. Maalesef bir olay olduktan sonra her ne kadar gereği yapılsa da yavrularımızın psikolojisinde telafi edilmesi mümkün olmayan hasarlar bırakabilir. Öncelikle öğretmenler ve çalışanların doğru seçilmesi ve iyi bir maaş alması gerekir. Düzenli kamera kayıtlarının da yine habersiz teftişle kontrol edilmesi şart. Bu konu çooook hassa. Lütfen yetkililer acilen harekete geçsin.

Haber İhbar