CEDİDİYE'DE " MİNARELER YÜKSELİYOR"

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ’nün girişimleri ile yenileme çalışmaları başlatılan Cedidiye Camii minarelerinin tamamlanmasına sayılı günler kaldı.

CEDİDİYE'DE " MİNARELER YÜKSELİYOR"
22.03.2024 - 11:49
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ’nün girişimleri ile yenileme çalışmaları başlatılan Cedidiye Camii minarelerinin tamamlanmasına sayılı günler kaldı. Aslına uygun olarak yeniden yapılan minareler Cedidiye Meydanını tamamlarken camii kubbesinde de temizlik çalışması yapıldı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve İş İnsanı Burhan Özdemir tarafından imzalanan protokol çerçevesinde yenilenen Cedidiye Camii minarelerinde sona yaklaşıldı. Aslına uygun olarak tasarlanan
minareler sağlam temeller üzerinde yükselmeye devam ederken çalışmalar minarelerin son bölümünde devam ediyor. Yapımının başlaması ile hızla ilerleyen çalışmaların kısa süre içinde tamamlanması planlanıyor.
Cedidiye Camii dış temizliğinin kumlama tekniği ile temizlenmesinin ardından kurşundan oluşan kubbe kısmında da temizlik çalışması yapıldı. Bu sayede Düzce’nin en önemli meydanlarından birinde
bulunan Cedidiye Camii tarihi özelliklerini geri kazanarak aslına uygun olarak hizmet vermeye devam edecek.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar