Safinaz GÜMÜŞ Yazdı...

15 Mart Dünya Tüketici Hakları Günü Kutlu Olsun

Safinaz GÜMÜŞ Yazdı...
16.03.2024 - 10:01
Güncelleme 16.03.2024 - 15:30
Haber Merkezi
Tüketicinin haklarının korunmasında ve geliştirilmesinde her anlamda önemli olan daha baştan üreticiden tüketiciye,hizmet sağlayıcıdan hizmet alıcıya kadar uzanan süreçte bilinçli,sorumluluk sahibi olmak ve her birimizin de aynı zamanda tüketici-hizmet alıcı olduğumuzu unutmamak. Vatandaşlarımızın satın aldıkları malın veya hizmetin fatura-makbuz ya da fişini mutlaka almaları olası sorunla karşılaşıldığında Tüketici Hakem Heyetlerine-Tüketici Mahkemelerine başvurularda gerekli bilgi ve belgelerle ibraz etmeleri gerekmektedir. Tüketicinin söz konusu belgeleri satıcıdan veya hizmet sağlayıcıdan mutlaka talep etmeleri çok önemlidir.
Tüketici olarak her birimizin tüketimin araç değil ihtiyaç olduğu noktasında bilinçli davranarak çocuklarımıza da küçük yaşlarda “Bilinçli Tüketici”olma yolunda sorumluluk anlayışı içerisinde olan bireyler olarak yetiştirmeliyiz.
Ayrıca Tüketici Hakem Heyetlerine Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un tüketicilerimizin üzerinde farkındalık oluşturması noktasında fedakarca yaptıkları çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor,bu duygularla 15 Mart Dünya Tüketiciler Günü’nü kutluyorum.
Sağlıcakla…!

Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • Nevzat Başar
  Nevzat Başar
  16.03.2024 16:38

  Dünya Tüketici Hakları Günü kutlu olsun. Umarım bu konulara herkes duyarlı olur. Çok güzel aydınlatmışsınız. Elinize kalemizde sağlık efendim.

 • CiMSA-2000
  CiMSA-2000
  16.03.2024 16:04

  Yazılarınızı dikkatle takip ediyorum. Anlaşılır bir dille önemli bilgileri bize sunduğunuz için teşekkür ederim. Tüketici olarak bilmediğimiz o kadar çok şey varmış ki... Sizin yazılarınızı okudukça bunun farkına daha iyi vardım. Teşekkür ederim. Yolunuz ve bahtınız hep açık olsun.

 • CiMSA-2000
  CiMSA-2000
  16.03.2024 14:34

  Yazılarınızı sürekli okuyorum. Tüketiciye ihtiyacı olan bilgileri anlaşılır bir dille aktarmanız çok hoşuma gidiyor. İşinizi severek yaptığınız çok belli. Sizin gibi insanların sayısının çoğalmasın diliyorum. Size teşekkür eder yolunuz açık olsun diyorum. İyi ki varsınız.

Haber İhbar