Küresel Gazeteciler Konseyi`nden Davut Güloğlu`na KINAMA

Yeniden Refah Partisi Düzce Belediye Başkan Adayı Sayın Davut Güloğlu, seçim çalışmaları kapsamında ziyaret ettiği bir kıraathanede yaptığı konuşmada, Düzce’deki gazetecilerin TÜMÜNÜN kendisini tehdit ettiğini belirterek, “Beni gazeteciler tehdit ediyor

Küresel Gazeteciler Konseyi`nden Davut Güloğlu`na KINAMA
6.03.2024 - 12:05
Güncelleme 6.03.2024 - 12:15
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Yeniden Refah Partisi Düzce Belediye Başkan Adayı Sayın Davut Güloğlu, seçim çalışmaları kapsamında ziyaret ettiği bir kıraathanede yaptığı konuşmada, Düzce’deki gazetecilerin TÜMÜNÜN kendisini tehdit ettiğini belirterek, “Beni gazeteciler tehdit ediyor. Para vermezsen seni biz alaşağı etmesini biliriz” demiş ve bir vatandaşın isim vermesi gerektiği konusundaki ısrarlı sorusuna da “Hepsi.. Tümü.. Genel..”  ifadelerini kullanmıştır.

   Sayın Güloğlu doğru konuşmuyor. Bu ifadeleri tamamen gerçek dışıdır. Kendisine belki de, “Düzce’de mağdur edebiyatıyla oy kazanabileceği” fikri verilmiş olabilir ama bunu yaparken Düzce’deki meslektaşlarımızın buna alet edilmesine, gerek bir gazeteci ve gerekse Küresel Gazeteciler Konseyi olarak seyirci kalmamız mümkün değildir.

   Eğer varsa kendisini tehdit ederek para isteyen bir gazeteci, onun ismini belgeleriyle açıklaması gerekmektedir. Düzcemiz’deki bütün gazetecileri bu konuda zan altında bırakmasını kabul edemeyiz.

   Küresel Gazeteciler Konseyi Düzce İl Temsilcisi olarak Sayın Davut Güloğlu’nu bu tutumundan dolayı kınıyor, Düzce’deki tüm basın mensuplarımızdan özür dilemeye davet ediyorum.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar