AMATÖR KÜME 28 EKİM’DE BAŞLIYOR.

Düzce Amatör Kulüpler Federasyon binasında yapılan toplantısında Düzce 1. Amatör Küme’nin 2023-2024 Sezonu 28 Ekim Cumartesi günü başlanmasına karar verildi. 13 takımın yeri aldığı ligde bir takımın bay kalacağı yeni sezon için yapılan kura çekiminde takımların eşleşmesi de gerçekleşti.

AMATÖR KÜME 28 EKİM’DE BAŞLIYOR.
29.09.2023 - 14:30
Haber Merkezi

GENEL BAŞKAN POSTOĞLU: “PROJELERİMİZİ HAYATA GEÇİRMEK İSTİYORUZ.”

Düzce Amatör Kulüpler Federasyon binasında yapılan toplantısında  Düzce 1. Amatör Küme’nin 2023-2024 Sezonu 28 Ekim Cumartesi günü başlanmasına karar verildi.  13 takımın yeri aldığı ligde bir takımın bay kalacağı yeni sezon için yapılan kura çekiminde takımların eşleşmesi de gerçekleşti.

Düzce 1. Amatör Küme yeni sezon kura çekimi Düzce Amatör Spor Kulüpleri binasında Yeni Genel Başkan Murat Postoğlu, yönetim kurulu üyeleri ile kulüplerin başkan, teknik adam ve yöneticilerin hazır bulunduğu bir toplantıda gerçekleştirildi.

ASKF’de Türkiye Futbol Federasyonu İl Temsilcisi Gökhan Karadağ’ın hazır bulunduğu kura çekimine, Düzce Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Faruk Çakmak’ta konuk olarak katıldı. Kura çekimi önce yemek ikramının yapıldığı toplantıda bir konuşma yapan Amatör Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Murat Postoğlu, yeni sezonun tüm takımlara hayırlı olması dileğinde bulunarak, maçların kardeşlik ve dostluk içinde geçmesini arzu ettiklerini ve spor kulüplerinin yöneticilerinin gençlerin spor yapması için  çok   önemli bir görev ve çaba sarf ettiğini ifade ettiğini ifade etti.   Postoğlu, ASKF’e yönetimi olarak bazı projelerinin olduğunu bunları en kısa zamanda gerçekleştirmek için çalışma yaptıklarını kaydetti.

“ASKF’Yİ  GÜÇLENDİRMEK İSTİYORUZ”

Mevcut  hizmet binasını ASKF’ye kazandıran Onursal Genel Başkanımız Erdoğan Bıyık ve ekibine teşekkür ederim” diyerek sözlerine devam eden Genel Başkan Postoğlu,  Yeni bir toplantı binası için projelerinin hazır olduğunu   ve alanın belirlendiğini vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü. “ Böylece federasyonumuza gelir getirecek bir kaynakta oluşacak. Ayrıca ASKF olarak daha modern bir soysal medya sistemini de geliştireceğiz. Sık sık toplantı yaparak durum değerlendirmesinde bulunacağız. Bu toplantılara kulüp başkanlarımızı da çağıracağız.”

“GENÇLERİMİZİ SPORLA KAZANMAK AMACINDAYIZ.”

Murat Postoğlu, gençlerin yasaklı maddelerden uzak tutulması ve kazandırılması için tüm kulüplerle işbirliği yapmaya hazır olduklarının altını çizerek, kendisinin kulüp başkan ve yöneticilik yaptığı dönemlerde bu konuda çalışmalar yaparak  başarılı olduğunu  ve sayede beş gencin yeniden hayata kazandırıldığını  söyledi.

FARUK ÇAKMAK: “ SİZİN YANINDAYIZ.”

Toplantıda,Düzce Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Faruk Çakmak’ta söz alarak yeni sezonun tüm spor kulüplerine hayırlı olması dileğinde bulunup” Kendisinin de  kulüp yöneticiliği ve Düzcespor’da yönetim kurulu üyeliğinde görev aldığını, Düzcespor kulübünün İstanbul temsilciliğini yaptığını” ifade etti. Genel Başkan  Faruk Çakmak,kulüp yöneticilerinin ve teknik adamlara yönelik,   yaptığı konuşmada,gençlerin spor yapmasını ve spora kazandırılmasında çok önemli bir görev yaptığını söyleyerek, “Federasyonumuz  için çok önemlisiniz. Sizler için her türlü desteği federasyon olarak sizlere destek olmaya hazırız. dedi.

Konuşmaların ardından TFF Düzce İl Temsilcisi, Gökhan Karadağ, yeni sezon için kulüp yöneticilerine yönelik bilgilendirme ve ön görülerini ifade etti.  Toplantıda yeni sezon için kulüp yöneticilerinin görüş ve düşünceleri de alındı ve hep birlikte oy birliği ile yeni sezon statüsü karara bağlandı.

Kura çekimine gidildiği toplantıda sezonun 28 Ekim’de başlayacak lig için eşleşmeler gerçekleşti. 12 takımın yer alacağı 1. Amatör Kümede ilk hafta Ağaköy by kaldı.

İŞTE İLK MAÇLAR

 Eşleşmeler şöyle oldu.İçmelerspor-Hamidiyespor,Cumayeri 81-Kabalakspor,Aziziyespor-Özsüt Avlayanspor,Hacıyakupspor-Modern Eğitimciler,Yazıpınarıspor-Kutluspor.Düzce 1905-Koçyazıspor ligin ilk haftasında karşı karşıya gelecekler.

TEK DEVRELİ LİG USÜLÜ

Tek devreli oynanacak ligin birinci etabında ligi birinci olarak tamamlayacak kulüp direk ASL.ye terfi ederken,2-3-4-5-6-7 sıralarda ligde yer alacak takımlar çift devreli Play-oof liginde oynayacakları karşılaşmalardan sonra play-of ligini ilk 2 sırada tamamlayan 2 takım daha ASL ligine terfi edecek.
Lig sonunda son 3 sırada ligi tamamlayan takımlar  2.amatör ligde 2024-2025 sezonunda yer alacak. 


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Haber İhbar