Düzce Valisi Selçuk Aslan'a Bir destek de Türk Eğitim Sen’den

Bugün Ulusal ve yerel medya üzerinden yapılan sayın valimiz Selçuk ASLAN’ı hedef alan haberler üzerine tarafımızca açıklama yapma gereği duyulmuştur.

28.09.2023 - 11:09
Güncelleme 28.09.2023 - 11:16
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00
Düzce Lisesi mezunları derneği tarafından verilen dilekçe üzerine Düzce 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesinin ismi Düzce Lisesi olarak; 13 Temmuz 2023 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünün kurduğu komisyon tarafından kabul edilmiş, 15 Temmuz ismi ise şehrimize yakışır şekilde ilimizin en büyük okullarından biri olan TOKİ Mehmet Akif Ersoy Ortaokuluna verilmiştir.
 
Böylelikle ilimizin neredeyse tüm eşrafının yetiştiği tarihi okulun hatırası yaşatılmış ve 15 Temmuz ismine de sahip çıkılmıştır. Her iki okul isminin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanması ile birlikte Düzce Lisesi eski tarihi ismine kavuşurken diğer okulumuz ise Düzce 15 Temmuz Şehitleri Ortaokulu olarak adlandırılmıştır. İlimize 10 Ağustos 2023 tarihinde yayınlanan resmi gazete ile göreve başlayan sayın valimiz Sayın Selçuk aslan ise tüm bu kararlar ve onaylar alındıktan sonra sürece dahil olmuştur.
 
Sosyal medyada başlatılan linç kampanyasıyla Düzce Valisi Sayın Selçuk ASLAN bu konu üzerinden hedefe konulmuştur. Sayın Valimiz uzun yıllardır kamu hizmetinde fedakârca çalışmış milli ve manevi değerlere her zaman sahip çıkmıştır. 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesinin adının değiştirilmesi sürecinde maruz kaldığı haksız ithamlar kasıtlı olarak çıkarılmış ve sosyal medyada dolaşıma verilmiştir.
Bilinmelidir ki Düzce Valimiz Sayın Selçuk ASLAN vatan ve millet sevdalısıdır.
 
Türk Eğitim Sen Düzce şubesi olarak Sayın Valimiz Selçuk ASLAN’ın yanındayız.
 
Türk Eğitim Sen Düzce Şube Başkanı Hasan YEŞİLYURT'un, Düzce Lisesi ile ilgili basın açıklamasıdır.

Editör: D. Analiz
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Yeliz Öğretmen
    Yeliz Öğretmen
    29.09.2023 17:00

    Sayın başkanım sizi canı gönülden tebrik ediyor ve sayın valimize de muvaffakiyetler diliyoruz

Resmi İlanlar

Haber İhbar