ÜZEYİR YİĞİT YAZDI...DÜZCE’DE SEL VE MUHALEFET

ÜZEYİR YİĞİT YAZDI...DÜZCE’DE SEL VE MUHALEFET
11.07.2023 - 17:14
Güncelleme 11.07.2023 - 17:26
Özel Haber

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Sel suları şükür ufak tefek zararlarla çekildi. Büyük sorunları da alır götürür duasıyla.  Yoğun yağmur yağışı, dere taşması, su taşkınıydı derken kopmuşuz kısır muhalefetin dediklerinden. 

Yazmadan geçemedim. Sessiz kalınca suçlu olduğumuzu düşünmelerine ilave azda ciddiye alındıklarını düşünsünler istiyorum. Neticede selin götürmesini istediğimiz sorun gibi dursalar da bana eğlence ve iktidar için velinimetler. 

Ayarları düşük olmasa kent adına güzel şeyler olur ama ne yapalım eldeki malzeme bu…

Netice bu şehirde her yer talan olsa, sel olsa, deprem olsa da bizde pervasızca konuşsak diye heveslenen bir zümre var. 

Yunus ve avenesi, anladım ki geç algılıyorlar ve utanma duyguları yok. Allah’tan da korkmadığınızı gözümüze neden sokuyorsunuz? Sırf konuşmak için sırf muhalefet sandığınız için istiyorsunuz ki: şehir yıkılsın yansın. Yav muhalefet bu değildir. 

Elinize ne geçecek, sular günlerce verilmese, yollar uçsa? Faruk Bey yanınız da olsa ne fayda Ankara’da olsa ne fayda? Allah boyunu devirsin diyeceğim de gerek yok. 

Tamam anladım. Vekilliği CHP ye verdik Belediye bizim hakkımız diyorsun.  Hatta adayım demişsin. Hem AK Parti adına hem senin adına sevindim. Neticede Zonguldak’tan getirmezsin sanırım bir aday. 

Bak adaysan bana de! Söz sana yardımcı olurum. 

Bana kızıyorsun: “Kibri boyundan büyük” deyince ama öylesin. Aynı zamanda dilinin de ayarı yok. Aynı temenni içinde ‘hem geçmiş olsun hem de tehdit’ olmaz. Hem felaket denilip hem de onla mücadele edenlerin morali bozulmasın diye susuyorum sonra konuşacağım da denmez.  

Bizde Allah’tan gelene sabır vardır.

Ve ben, senin varlığını kaza ve kader çerçevesinde değerlendirdim bi ara. Şaka şaka ama benden tavsiye! Felaket üzerinden siyaset yapılmaz. Hele felaketin boyutunu kendin çizip şimdi bazı gerekçelerle susuyorum ama sonra konuşurum diye cahillik yapma ve tehdit etme. Bırak Meral Abla’ya özenmeyi o işini bilse şimdiye dediği olurdu. 

….

Bu arada Sayın Cemşit derdiniz ne? 

Bir tane ithal vekilim var diye huylar edineceksen, haberin olsun huyların çoğu sonra adet oluyor. Adetlerde böyle hırs ve arzu baskısıyla oluşursa, sana zarar verir. Senden sonra gelene verir. 

İşte CHP dediğimiz şeyin durumu bu!

Benden duymamış ol, Sayın Özcan sel felaketi için durum daha vahim diye Zonguldak iline gitmiş sanırım. Ha oraya davet mi edildi bilmiyorum ama sana bir sır daha diyeyim. Afet ve benzeri zor durumlarda şehrin vekili davet beklemez çizmeyi giyer önce sokağa sonra yetkililerin yanına gider. 

Bu tip olağan üstü durumlarda AFAD bileşeni dışı kimse davetle gitmez şehrin sahibi olduğunu düşünen adam orada kendi olur ve kimse ona saygısızlık edemez. Eden olursa biz gerekeni yazarız. 

Sana demiştim Yunus’a özenme diye inan o iyi bir siyasetçi değil. 

Her ne kadar büyük üstat, şehrin akil kişisi, ak sakallı bizi bu mevzularda nokta virgül bir eğri olarak görmese de! Dediğim o dur ki bir işi bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ve öğrenmeden konuşmak ayıp! Özeti, bir bileni seyir edin yeter. 

Sana nasihatim çok ama Yunus enerjimi alıyor. Sen ona gittiğinde ondan akıl alma benim dediklerimi sor sana yeter. 

Rabbim bizi felaketlerin her türlüsünden koru, kötüleri yanına al.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar