Kızılay'ın yeni genel başkanı belli oldu!

kerem Kınık'ın istifasının ardından Kızılay'ın başına getirilecek isim merak edilmişti. Kızılay'a vekaleten başkanlık eden Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz Kızılay'ın yeni genel başkanı oldu

Kızılay'ın yeni genel başkanı belli oldu!
24.05.2023 - 17:10
Güncelleme 24.05.2023 - 17:16
Özel Haber

Deprem bölgelerine yardım etmek isteyen kuruluşlara Kızılay'ın çadırlarını parayla sayan Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık istifa etti. Kerem Kınık'ın istifası sonrasında yeni Kızılay Başkanı'nın kim olacağı belli  oldu. Kızılay'ın genel başkanlık görevine Genel Başkan Yardımcısı olan Fatma Meriç Yılmaz getirildi. 

Fatma Meriç Yılmaz kimdir 

Fatma Meriç Yılmaz, 1975 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olmuştur. Uzmanlık eğitimini ise Ankara  Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamlamıştır. Daha sonra başasistan olarak görev almıştır. Yılmaz, 2008 yılında doçentlik unvanını almıştır. Ardından Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Klinik Şef Yardımcısı olarak görev yapmaya başlamıştır. Fatma Meriç Yılmaz bu görevinin ardından Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyokimya Anabilim dalına doçent olarak atanmıştır. Görevi sırasında ise profesörlük unvanını almıştır.  Fatma Meriç Yılmaz, Ankara 1. Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği görevini üstlenmiştir. Ardından   Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini yapmıştır. Yılmaz, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıbbi Biyokimya Ana Bilim Dalında Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır.  Aynı zamanda Ankara Şehir Hastanesi Tıbbi Biyokimya Kliniğinde Eğitim Görevlisidir. TÜBİTAK BİDEP Danışma Kurulu Üyeliği, Sağlık Bakanlığı Tıbbi Laboratuvar Bilim Kurulu Üyeliği ve IFCC C-NPU komisyonunda asil üyeliği yapmaktadır.  Fatma Meriç Yılmaz, 2015 yılından itibaren Kızılay'da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar