Geri ödemesiz 300 bin TL nakit yardımı yapılacak!

Aile Bakanlığı evi olmayanlar için yeni bir nakdi yardım paketini daha açıkladı ve geri ödemesiz 300 bin TL nakit yardımı yapılacağını duyurdu. Bu yardımdan sadece adına tapu kaydı olmayanlar faydalanabilecek. Tüm detaylar bu haberde…

Geri ödemesiz 300 bin TL nakit yardımı yapılacak!
24.05.2023 - 16:39
Özel Haber

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 23 Mayıs 2023 tarihinde evi olmayanlar için yeni bir nakit desteği paketini açıkladı. Ev fiyatlarının ve kira fiyatlarının oldukça yükseldiği bu dönemde Aile Bakanlığı Barınma Yardımı adı altında 300 bin TL’ye kadar geri ödemesiz nakit yardımı yapılacağını duyurdu.

Başvurular başladı ve on binlerce vatandaşın hesabına 200 bin TL ile 300 bin TL arasında nakit para yatırıldı. Eğer size ait bir ev tapusu yoksa ve 18 yaşını doldurmuşsanız sizlerde hemen başvuru yapabilirsiniz zira başvuru işlemleri devam ediyor. Peki, bu geri ödemesiz nakit desteği kimlere veriliyor? Hangi şartlarda kim ne kadar para alabilecek? İşte detaylar…

Aile Bakanlığı kendi resmi internet sayfası üzerinden 81 il genelinde yapılacak barınma yardımına ilişkin bilgilendirmelerde bulundu.

Nakit Yardımı

35.000 TL ile 300.000 TL arasında barınma yardımı yapılacağını belirten Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ev onarımlarında 35.000-100,000-TL arası, prefabrik ev yapımlarında 200.000 TL, betonarme ev yapımlarında 300.000 TL’ye kadar destek verileceğini duyurdu. Ayrıca eşya alımı konusunda da nakit yardımı yapılacağını söyledi.

Peki, SYDV kurumlarınca verilen bu barınma yardımı kimlere veriliyor? Hangi maddi duruma sahip aileler bu yardımdan faydalanabilir? İşte detaylar…

 

Başvuru Koşulları

1- Oturulamayacak derecede eski, bakımsız ve sağlıksız evlerde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara evlerinin bakım-onarımı, betonarme ev yapım yardımı, prefabrik ev yapım yardımı ve afet kapsamında ev eşyası alımı için ayni veya nakdi olarak yapılan yardımlardır.

2- Hane içinde kişi başına düşen geliri net asgari ücretin 1/3’ünden az (2023 yılı için 2.835,60 TL) olmakla birlikte yaşlılık, engellilik, tek ebeveynli aile, dul olma gibi özel şartlardan herhangi birine haiz olma, aynı zamanda onarımı yapılacak evin ya da ev yapımlarında arsanın tam hisseli tapusuna haiz olma durumunda olanlar.

Ne Kadar Yardım Verilecek?

İhtiyaca göre ve yardım için belirlenmiş kriterlere haiz olmak kaydıyla ev onarımlarında 35.000-100,000-TL arası, prefabrik ev yapımlarında 200.000-TL, betonarme ev yapımlarında 300.000-TL’ye kadar destek verilir.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Haber İhbar