GENÇLERİMİZ İŞSİZ DOLAŞMAYACAK

Millet İttifakı Milletvekili Adayları 14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kala seçim çalışmalarını hızlandırdılar. Seçim çalışmaları sırasında her yaştan vatandaşların seçim heyecanı yaşadıklarını belirten Millet İttifakı 1’inci sıra Milletvekili Adayı Talih Özcan, ‘ Sandıktan demokrasi çıkacak’ dedi.

GENÇLERİMİZ İŞSİZ DOLAŞMAYACAK
9.05.2023 - 12:10
Özel Haber

Millet İttifakı Milletvekili Adayları seçim çalışmaları kapsamında Haymanalılar Derneği, Düzce Cam fabrikasını ziyaret ettiler. İttifakın 1’inci sıra Milletvekili Adayı Talih Özcan, her gittikleri yerde iktidara geldiklerinde yapacaklarını anlattı. Talih Özcan, CHP tarafından projelendirilen Aile Destekleri Sigortası için  bilgiler paylaştı ve şu görüşlere yer verdi, “Aile Destekleri Sigortası kapsamında nerede bir aile hekimi varsa orada Aile Destekleri Sigortasının birimi olacak ve orada yüzde 99’u kadın olmak üzere sosyal hizmet uzmanları olacak. Çünkü sosyal hizmet uzmanları bütün yoksul evlere girecekler, onların sorunlarını tespit edecekler. Çocuğu var mı, kaç çocuğu var, üniversiteye giden çocuğu var mı, ev kiralık mı, değil mi, evde engelli var mı, yaşlı bakımı var mı; raporu düzenleyecekle, sizin düzenleyeceğiniz rapora göre biz, yani devlet, yani sosyal devlet, kadının banka hesabına her ay o parayı yatıracak. Böylece bizim inancımızda da öngörülen; sağ elin verdiğini, sol el görmeyecek. Fakirliği asla teşhir etmeyeceğiz.”
Talih Özcan, işsizlik sorununa da değindi ve “Ülkemizin bir işsizlik problemi var. Ama ondan öte bir sorunumuz daha var. O da mesleksizlik. Gençler iş bulamıyor. İşverenler de işe uygun mesleki birikim ve özgüvene sahip yetkin eleman bulamıyor. İşte bu kısır döngüden hızla çıkacağız. Hem kadim mesleklerimizi, hem günümüzün ihtiyaçlarını, hem de bugün var olmayan geleceğin mesleklerini kapsayacak şekilde tüm mesleki eğitim sistemini yeniden inşa edeceğiz,” dedi.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar