“ Maliyetler çok yükseldi”

Son yıllarda maliyetlerin artışı ile bütün meslek gruplarında olduğu gibi inşaat sektöründe de sekteye vurdu. Satışı bekleyen çok sayılı konutun Banka faiz oranlarının yüksek olması nedeni ile satışı yapılamıyor.  

  “ Maliyetler çok yükseldi”
18.11.2022 - 10:53
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

 Arsa maliyetleri ve inşaat malzemelerinin maliyetlerinin yüksel olmasından dolayı müteahhitlerin inşaat yapmadıklarına dikkat çeken Gayri Menkul Uzmanı Berat Öztürk “İnşaat malzemelerinin maliyetlerine normalin üstünde artış geldi. Gelen artışlar nedeniyle inşaat maliyetleri aşırı yükselmesi ve konut faizlerinin artması alım gücünün gerilemesine neden oldu. Bundan dolayı sektör canlı değil. Nerede yaparsan yap malzemeler çok pahalı. Arsa maliyetleri de çok yüksek. Müteahhitler artık eskisi gibi inşaat yapmıyor, yapamıyor. Şuanda beklemedeler. Zarar edecekleri işi yapmak istemiyorlar” şeklinde değerlendirmede bulundu.


Editör: Ç. Resuloğlu

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar