ÜLKEMİZİN GELİŞMESİNE VE KALKINMASINA DEĞER KATAN DÜZCE ÜNİVERSİTESİ'NİN MEZUNİYET GURURU

Mezun ettiği öğrencilerle ülkemizin gelişmesine ve kalkınmasına değer katan Düzce Üniversitesi’nin düzenlediği 2022-2023 Akademik Yılı Mezuniyet Törenleri, büyük bir coşku ve gururla gerçekleştirildi.

ÜLKEMİZİN GELİŞMESİNE VE KALKINMASINA DEĞER KATAN DÜZCE ÜNİVERSİTESİ'NİN MEZUNİYET GURURU
13.07.2023 - 10:08
Güncelleme 13.07.2023 - 10:09
Haber Merkezi

Düzce Üniversitesi Stadyumu’nda gerçekleştirilen mezuniyet töreni programlarına; Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Oya Kocaman, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, İl Emniyet Müdür Yardımcısı İsmail Arız, İl Müftü Vekili Talha Demirkaya, Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu, Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam, Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan,  İŞKUR İl Müdürü Ferhat Acar, SGK İl Müdürü Necmi Köroğlu, Milli Eğitim İl Müdürü Tamer Kırbaç, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Sarıoğlan, KOSGEB Müdürü Necdet Yaşar Şahin, Türkiye Muhtarlar Derneği Düzce Şube Başkanı Tacettin Kaval ile Üniversite Yönetimi, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

 

Mezuniyet törenlerinde; Eğitim Fakültesi, Ziraat Fakültesi, İşletme Fakültesi, Orman Fakültesi,  Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi, Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, Mühendislik Fakültesi, Teknoloji Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi ile Lisansüstü Eğitim Enstitüsü öğrencileri mezuniyet mutluluğunu yaşadı.

 

En Büyük Başarı Asla Vazgeçmemek

 

Kortej yürüyüşü ile başlayan tören programları açılış konuşmalarıyla devam etti. Programlarda konuşma gerçekleştiren Düzce Üniversitesi akademik birim yöneticileri, Düzce Üniversitesi öğrencilerini mezun etmenin haklı gururunu yaşadıklarını ifade ettiler. Geleceğin liderlerini, yenilikçilerini ve düşünürlerini mezun ettiklerini dile getiren akademik birim yöneticileri, mezuniyetin yeni bir başlangıcın habercisi olduğunu ve mezunların kendi hikayelerini yazacaklarını belirterek, cesaretli olmalarını ve hayallerini büyütmelerini tavsiye ettiler. En büyük başarının asla vazgeçmemek olduğunun vurgulandığı konuşmalarda, devlete ve millete sadakatle ve gelinen yeri unutmadan hizmet etmenin altı çizildi.

 

“Öğrencilerimizi Liyakatli, Yetkin, Ülkesine ve Milletine Saygılı Bireyler Olarak Yetiştirdik”

 

Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdullah Taşkesen yaptığı konuşmada, eğitim-öğretimde pandemi ve deprem nedeniyle olumsuzluklar yaşansa da, Düzce Üniversitesi’nin kazandırdığı donanım ve öğrencilerin de azmi ile bu sürecin telafi edildiğini sözlerine ekledi. Mezunları ve ailelerini tebrik eden Prof. Dr. Abdullah Taşkesen, öğrencileri liyakatli, yetkin, ülkesine ve milletine saygılı bireyler olarak yetiştirdiklerini dillendirdi.

 

Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç ise Düzce Üniversitesi’nin 17 yıldır akademik alanda hizmet verdiğini söyledi. Üniversitelerin meslek insanı yetiştirme, akademik bilgi üretme ve halka temas etme şeklinde üç önemli işlevi olduğuna işaret eden Prof. Dr. İlhan Genç, Düzce Üniversitesi’nin bu alanlarda oldukça başarılı olduğuna dikkat çekerek sözlerini sonlandırdı.

 

Düzce Üniversitesi 2023 Genç Üniversiteler Dünya Sıralaması’nda Devlet Üniversiteleri Arasında Birinci

 

Programda konuşan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, bu anlamlı günde öğrencileri mezun etmenin gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, Düzce Üniversitesi’nin değer üretme vizyonu ile çeşitli alanlarda ve mesleki branşlarda ülkemizin gelişmesine ve kalkınmasına katkı sunduğuna dikkat çekti. Times Higher Education'ın yaptığı 2023 Genç Üniversiteler Dünya Sıralaması’nda Düzce Üniversitesi’nin, ülkemizde devlet üniversiteleri arasında birinci sırada yer alma başarısı gösterdiğini belirten Rektör Sözbir, kuruluşundan bu tarihe kadar Düzce Üniversitesi’nin gelişmesinde ve başarılarında emekleri olan herkese gönülden teşekkür etti. Mezunların; adalet, dürüstlük ve ahlak ilkeleri rehberliğinde devletine ve milletine faydalı çalışmalarda bulunacaklarına inancının tam olduğunu dile getiren Prof. Dr. Nedim Sözbir, öğrencileri ve ailelerini tebrik ederek meslek hayatlarında başarılar diledi.

 

Açılış konuşmalarının ardından Fakültelerinde ve bölümlerinde dereceye giren öğrencilere Başarı Belgeleri, mezun olan öğrencilere de Mezuniyet Belgeleri; protokol üyeleri, Düzce Üniversitesi Yönetimi, akademik birim yöneticileri ve akademisyenler tarafından takdim edildi.

 

Tören programları kapsamında; Eğitim Fakültesi mezunlarının Öğretmenlik ve Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık ile Sağlık Bilimleri Fakültesi mezunlarının Hemşirelik ve Sosyal Hizmet Yemin Törenleri de gerçekleştirildi.

 

Kepler Büyük Coşkuyla Gökyüzüne Fırlatıldı

 

Mezuniyet törenlerinin son bölümlerinde ise öğrencilerin mezuniyetlerinin en güzel sembolü olan kep törenine geçildi. Keplerini büyük bir coşku ve heyecan içerisinde gökyüzüne fırlatan Düzce Üniversitesi öğrencileri, mezun olmanın ve meslek hayatlarına adım atmanın gururunu ve mutluluğunu aileleriyle birlikte yaşadı.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar