Dijitalleşen Dünyada Kimlik Arayışı

Dijitalleşen dünyada bir kimlik oluşturmaya çalışan gençler, şimdiye kadar hiçbir neslin vermediği bir sınav veriyorlar.

 Dijitalleşen Dünyada Kimlik Arayışı
7.01.2023 - 15:47
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Çoğu zaman yaşlarının verdiği zihinsel olgunluk ve içine doğdukları kültüre yabancı bilgilerle karşılaşmaları gündelik olağan bir krize dönüşmüş durumda. Bu krizlerle baş ederken zihinsel ve bedensel sınırlarını korumamız, çevremize de aynı özenle yaklaşabilmemizin yolu dünyayı ve kendimizi doğru bilgilerle tanımaktan geçiyor.
 

Özellikle ergenlik dönemi gibi hızlı değişimlerin yaşandığı, kişinin bazen kendisini bile tanımakta zorlandığı, bu süreçte; gençlerimize bu konuda yardımcı olabilmek ve yaşadıkları olağan dışı gelişimsel krizlerdeki soru işaretlerini konuşabilir hale getirmek amacıyla, İl

Sağlık Müdürlüğümüz ve Gölyaka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Gölyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Gölyaka Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik ‘‘Ergenlik döneminde

kişinin kendi kimliğini ortaya koyabilmesi, zihinsel, duygusal, bedensel ve sosyal gelişimi, kişinin aile, toplum ve arkadaşlarıyla güvenli ilişkiler kurabilmesi’’ gibi konularda öğrencilere bilgilendirme seminerleri verilmiştir.


Editör: Ç. Resuloğlu
Haber İhbar