Cuma gününden itibaren Taşımalı Sisteme Geçiliyor

23 Kasım Çarşamba günü yaşanan depremin ardından Düzce’yi ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in talimatları gereği; Merkez Hamidiye Şehit Özgür Işık İlkokulu, Turgut Özal Anadolu Lisesi ve Arsal Anadolu Lisesi okul binalarında yapılacak inceleme nedeniyle öğrencilerin başka okul binalarına nakledilmeleri konusunda açıklama yaptı.

Cuma gününden itibaren Taşımalı Sisteme Geçiliyor
9.12.2022 - 00:16
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Yapılan açıklama doğrultusunda 05 Aralık Pazartesi gününden itibaren Şehit Özgür Işık İlkokulu ve Anaokulunun 304 öğrencisi 15 araç ile Hikmet Akın Ortaokulu ve Körpeşler Anaokuluna, köylerde ikamet eden 206 Anadolu Lisesi öğrencisinin 28 araçla, pansiyonlarda yatılı kalan 125 öğrencinin de 11 araçla yeni okullarına taşınma işlemi başlatılıyor.
Bununla beraber, Turgut Özal Anadolu Lisesi ve Arsal Anadolu Lisesi’nde öğrenim gören 1.414 öğrencinin ikamet ettikleri mahalle merkezlerinde belirlenen 47 noktadan 89 servis aracıyla taşınması için yapılan planlamaya göre ihale çalışmaları tamamlandığı bildirildi.
Her iki okulda öğrenim gören ve özel servis araçlarıyla ya da kendi imkânlarıyla ulaşım sağlayan öğrenciler 09 Aralık Cuma gününden itibaren İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tahsis edilen servis araçlarıyla okullarına taşınacaklardır.
Okullar ikili öğretim uygulaması yapıldığından pansiyonlarda kalan yatılı öğrenciler haricindeki diğer öğrencilere öğle yemeği hizmeti verilmeyeceği açıklandı.


Editör: Ç. Resuloğlu
Haber İhbar