Deneyap Teknoloji Atölyesi Uygulama Sınavı Yapıldı

Deneyap öğrenci seçme sınavı süreci 4.faz kapsamında yapılacak uygulama sınavıyla devam ediyor. Düzce Gençlik Merkezi’nde ilk aşamayı başarıyla geçen adaylar için ikinci aşama olan Deneyap Uygulama Sınavı 42 ilde eş zamanlı olarak 1 Ekim 2022 tarihinde gerçekleştirildi.

Deneyap Teknoloji Atölyesi Uygulama Sınavı Yapıldı
2.10.2022 - 00:17
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Deneyap Atölyelerinin öğrenci seçme sınav sürecinde birinci aşamayı tamamlayarak ikinci aşama sınavına hak kazanan adaylar bu sınavda kendilerine

sunulan tema doğrultusunda verilen malzeme kiti ile özgün fikirlerini ortaya çıkaran, teknik bilgilerini kullanabilecekleri proje tasarımı yaptı.

Bu yılki teması “Çevre Dostu Yük Gemisi” olarak belirlenen uygulama sınavında adaylar; kendilerine verilen sürede tasarladıkları geminin belirlenen hedefe yük taşımasını sağlamaktı.

İki saatlik süre sonunda tamamlanan projeler belirli kriterler doğrultusunda değerlendirilmek üzere jüri üyelerine sunuldu.

Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürümüz İsa Yazıcı, uygulama sınavı öncesi öğrencilerle yakından ilgilenerek hepsine başarılar diledi.Editör: Ç. Resuloğlu
Haber İhbar