Üniversite Öğrencileri Otogarda Karşılanıyor

Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlü tarafından, Üniversite sınavında Düzce Üniversitesi'ni kazanarak Düzce’ye gelen öğrencilerin Düzce'deki ilk günlerinde hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla otogarda bilgilendirme standı kurdu. Stantta öğrencilere, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personelleri ile gençlik liderleri Düzce’yi tanıtıyor hem de Gençlik Merkezi faaliyetlerini anlatan broşür veriyorlar.

 Üniversite Öğrencileri Otogarda Karşılanıyor
1.10.2022 - 23:15
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Düzce Otobüs Terminali, yeni üniversiteli olan gençleri ağırlarken, Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı da öğrencileri karşıladı. Genç üniversitelilerin kayıt, barınma ve ulaşım konusunda sıkıntı çekmemeleri için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personeli öğrencilerle yakından ilgileniyor.

Üniversitelerde eğitim döneminin başlamasıyla binlerce öğrenci farklı şehirlerde eğitimlerini sürdürebilmek için yollara düştü. Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü o gençlere yol gösterebilmek, sorunlarını çözebilmek amacıyla Otogar’ın yolunu tuttu. Öğrencilere çikolata, şeker ve su ikram edilip ardından stantlarda akıllarına takılan tüm sorular yanıtlanıyor.

Düzce Otogarı’nda yaşadıkları karşısında şaşkınlığını gizleyemediklerini söyleyen öğrenciler, “Hayatımızda ilk defa Düzce’ye geliyoruz. O yüzden bu uygulama bizim için büyük bir kolaylık oldu, bize yol gösterdi. Otogara vardığımız anda, beklemediğimiz bir manzarayla karşılaştık. O anda Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün bizi bu şehirde yalnız bırakmadığını ve bırakmayacağını anladık. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz.” dedi.Editör: Ç. Resuloğlu
Haber İhbar