Güçlendirilmesi Tamamlanan Okulun Açılışını Gerçekleştirdi

Düzce ilinde birçok okuldaki güçlendirme çalışmaları tamamlandı. Güçlendirilmesi tamamlanan 2022-2023 öğretim yılına yetiştirilen okullar dan biri olan Akçakoca da bulunan Osmaniye İlköğretim Okulunun açılışını Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sadri Şensoy gerçekleştirdi.

Güçlendirilmesi Tamamlanan Okulun Açılışını Gerçekleştirdi
13.09.2022 - 15:47
Güncelleme 13.09.2022 - 16:29
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Düzce’nin Akçakoca ilçesinde bulunan güçlendirilmesi yapılarak, depreme dayanıklı hale getirilen Osmaniye ilköğretim Okulun açılışına katılan Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Şensoy, öğrencilerin düzenlediği gösterileri izledi. Etkinlikte konuşan Şensoy, Akçakoca'da 5 okulun güçlendirme çalışması yapıldığını, 3'ünün bittiğini, birinin haftaya, diğerinin ise yakın zamanda biteceğini ve tüm çalışmaları yakıdan takip ettiğini belirten Bakan Yardımcısı Şensoy “"Daha önce söz ziyaretimde okulun güçlendirme çalışmalarının ardından açılışa geleceğimi belirtmiştim. O sözümün tutmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu yıl okullar kapandıktan  sonra hazırlıklara başladık. Bu süreci çok yoğun bir şekilde geçirdik. Personel sorununu hallettik. 60 bin temizlik personelini 81 ilimize dağıttık. Çocuklarımız pırıl pırıl okullarına kavuşmuş oldu" dedi.

Yapılan konuşmasının ardından Bakan Yardımcısı Şensoy, öğretmenlerle bir araya gelerek, sınıfları gezdi ve öğrencilere hediyeler dağıttı.


Editör: Ç. Resuloğlu
Haber İhbar