Deney Hayvanları Üzerinde Bilimsel Çalışmalar Yapabilme Yetkinliğine Sahip Olacaklar

Düzce Üniversitesi Hayvan Deneyleri Yerel Etik Kurulu ile Deney Hayvanları Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜDAM) tarafından düzenlenen “V. Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası Kursu”nun açılışı gerçekleştirildi. Teorik eğitimler cevirim içi olarak başladı.

Deney Hayvanları Üzerinde Bilimsel Çalışmalar Yapabilme Yetkinliğine Sahip Olacaklar
18.09.2023 - 17:05
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

DÜDAM Müdürü Doç. Dr. Pınar Yıldız’ın koordinatörlüğünde yürütülen eğitimlerde; Düzce Üniversitesi öğretim üyeleri, tıpta uzmanlık, doktora, yüksek lisans öğrencileri ve kurum dışından gelen araştırmacı bilim insanları, deney hayvanlarının araştırmalarda kullanılırken dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında, konunun uzmanları tarafından bilgilendirilecek.

 

İki hafta süresince teorik (cevirim içi) ve pratik (yüz yüze) eğitimler sonucunda kurs gören katılımcılardan, Düzce Üniversitesi Deney Hayvanları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından yapılan sınav sonucunda başarılı olanlar, Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası almaya hak kazanacaklar. Kursiyerler aldıkları bu sertifika ile deney hayvanları üzerinde bilimsel çalışmalar yapabilme yetkinliğine sahip olacak.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar