Eğitim ve Öğretim Tüm Yurtta 20 Şubat’a kadar Uzadı

Kahramanmaraş'ta yaşanan depremin ardından okullarda tatil kararı alındı. Yarıyıl tatili dönüşü okula gitmeye hazırlanan öğrenciler önce kar tatili ardından ise depremle karşı karşıya kaldı. Okullarda tekrar eğitim öğretim faaliyetlerine başlanılacak tarih öğrenciler ve ailelerine gündeminde yer alıyor.

 Eğitim ve Öğretim Tüm Yurtta 20 Şubat’a kadar Uzadı
9.02.2023 - 17:37
Güncelleme 9.02.2023 - 17:51
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

 Kahramanmaraş’ta yaşanan deprem sonrasında, Adana, Hatay, Şanlıurfa, Diyarbakır, Osmaniye, Gaziantep, Kilis, Malatya, Elazığ deprem bölgesi ilan edildi. Depremden etkilenen illerde okullar 2 hafta boyunca tatil olacak. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ise daha önce tüm illerde İlkokul, ortaokul ve liselerin tatil olacağı bilgisini paylaşmıştı. Peki okullar ne zaman açılacak? Okullarda tatil uzadı mı, 20 Şubat okullar tatil mi? İşte, okullarda son dakika gelişmesi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, deprem nedeniyle eğitime verilen aranın tüm Türkiye’de 20 Şubat’a kadar uzatıldığını duyurdu.
Bakan Özer, “Yaşadığımız deprem felaketi nedeniyle eğitim öğretime verdiğimiz arayı tüm Türkiye'de 20 Şubat’a kadar uzatma kararı aldık” dedi.


Editör: Ç. Resuloğlu
Haber İhbar