1-7 MART MUHASEBE HAFTASI DÜZCE’DE KUTLANIYOR

DÜZCE MALİ MÜŞAVİRLER ODASI BAŞKANI BİROL AKSU “HAYATIMIZ KOLAYLAŞACAK DEDİK AMA…”DİYEREK BAŞLADIĞI KONUŞMASINDA ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ.

1-7 MART  MUHASEBE HAFTASI DÜZCE’DE KUTLANIYOR
1.03.2024 - 18:05
Haber Merkezi

1-7 Mart tarihleri arası kutlanan Muhasebe Haftası Düzce’de kutlanıyor. Düzce Anıt Park’ta çelenk sunumu ile başlayan etkinlikler hafta boyu devam edecek.

“HAYATIMIZ KOLAYLAŞACAK DEDİK AMA…”

Düzce Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Birol Aksu, sabah başlayan etkinliklerin ardından yaptığı açıklamada “Öyle bir Mesleğimiz var ki ne kadar gurur duysak azdır. Ülkemiz Ekonomisine katkımızı düşündükçe onur duyuyoruz, gururlanıyoruz. Bir zamanlar müşterilerden tüm belgeler toplanır. defterlere elle kaydedilir, beyan ve bildirimler hazırlanıp ilgili kurumlara elden teslim edilirdi. Sonra bilgisayarlar ve muhasebe programları geldi” diyerek başladığı konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

 “Hayatımız kolaylaşacak dedik ama üstatlarımız gibi aynı tempoda çalışmaya devam ettik. Olsun, memleket sevdasıydı bizimki meslek sevdasıyla birlikte arada bir müşteriler neden değerimizi anlamıyor takdir görmüyoruz diye kendi kendimize içerlediğimizde oluyor, her defasında sağlık olsun dedik takılmadık derken, elektronik belgeler girdi dünyamıza fırsat mı tehdit mi demeye kalmadan pandemi ile yüzleştik bir yanda canımız sevdiklerimiz diğer yanda eşlerimiz o günlerde bile işimizi aksatmadık görevimizi yaptık ne dostlar meslektaşlar kaybettik, yüreğimizden ağlarken iş dünyasına katkı sağladık” dedi.

“100 YILDIR CUMHURİYETİMİZLE, 35 YILDIR MESLEĞİMİZLE KIVANÇ DUYUYORUZ”

Düzce Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Birol AKSU açıklamasını şu sözlerle tamamladı:

“Şubat 2023 depremi girdi ve yıktı bizi. Kaybettiklerimiz ve acılı yüreklerle yaralarımızı sarmaya çalışırken de işimizi ihmal etmedik birbirimize sarıldık. Şimdi ise dijital teknoloji tüm işlemlerimizi kendisi yapıp, bilgimiz deneyimlerimizle mesleki yargımızla iş dünyasına sunma olanağı yarattı. Ekonomideki rolümüz yanında iş dünyasına sürdürülebilirlikleri için aklımızı, yetkinliklerimizi sürdürme olanağı sağladı. Teknoloji ve yeni etkinliklerle mesleğimizin yeni Misyonu gençlimize daha güçlü yarınlar sağlayacak. Katkılarımız misyonumuz ve sorumluluklarımızla, yarınlarımıza daha büyük bir gurur ve onurla yürüyoruz.

Biz Mali Müşavirler 100 yıldır cumhuriyetimiz de 35 yıldır mesleğimizle kıvanç duyuyoruz çünkü biliyoruz ki muhasebe mesleği cumhuriyetimizin ve toplumumuzun gelecek gücüdür. Muhasebe haftamız kutlu olsun.”

 

 


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar