Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesinde Yine Yer Aldık

Stanford Üniversitesi tarafından hazırlanan ve her yıl güncellenen Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesi’nde Üniversitemiz akademisyenleri yine yer alma başarısı gösterdi. 2022 Etki Sıralaması’nda 12, Kariyer Boyu Etki Sıralaması’nda ise 4 akademisyenimiz listede yer aldı.

Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesinde Yine Yer Aldık
7.10.2023 - 11:49
Güncelleme 7.10.2023 - 11:53
Özel Haber

2022 Etki Sıralaması’nda; Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi’nden Prof. Dr. Mehmet Zeki Sarıkaya, Doç. Dr. Hüseyin Budak, Mühendislik Fakültesi’nden; Prof. Dr. Hüsnü Gerengi, Prof. Dr. Turgay Kıvak, Prof. Dr. İsmail Ercan, Prof. Dr. Suat Sarıdemir, Doç. Dr. Muhammed Enes Bayrakdar, Doç. Dr. Emre Çelik, Doç. Dr. Fuat Kara, Doç. Dr. M. Kenan Döşoğlu, Doç. Dr. Ümit Ağbulut, Doç. Dr. Şenol Şirin yer alırken,  Kariyer Boyu Etki Sıralaması’nda ise Üniversitemiz Orman Fakültesi’nden Prof. Dr. Süleyman Korkut, Fen Edebiyat Fakültesi’nden Prof. Dr. Mehmet Zeki Sarıkaya, Mühendislik Fakültesi’nden Prof. Dr. Turgay Kıvak ve Doç. Dr. Ümit Ağbulut yer alma başarısı gösterdi.

Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesi 2022 Et ki Sıralaması’nda Genel Matematik alanında Prof. Dr. Mehmet Zeki Sarıkaya 94, Enerji alanında Doç. Dr. Ümit Ağbulut 334, Genel Matematik alanında Doç. Dr. Hüseyin Budak 785, Malzemeler alanında Prof. Dr. Turgay Kıvak 1.195, Ağ ve Telekomünikasyon alanında Doç. Dr. Muhammed Enes Bayrakdar 1.361, Makine Mühendisliği ve Taşımacılık alanında Doç. Dr. Şenol Şirin 1.444, Polimer alanında Prof. Dr. Hüsnü Gerengi 1.603, Malzemeler alanında Doç. Dr. Fuat Kara 1.644, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği alanında Doç. Dr. M. Kenan Döşoğlu 1.727, Yapay Zeka ve Görüntü İşleme alanında Doç. Dr. Emre Çelik 1.846, Enerji alanında Prof. Dr. Suat Sarıdemir 4.492 ve Malzemeler alanında Prof. Dr. İsmail Ercan ise 5.856. sıra ile Üniversitemizin adını duyurdu.

Kariyer Boyu Etki Sıralaması’nda ise Ormancılık alanında Prof. Dr. Süleyman Korkut 404, Genel Matematik alanında Prof. Dr. Mehmet Zeki Sarıkaya 716, Enerji alanında Doç. Dr. Ümit Ağbulut 4.805 ve Malzemeler alanında ise Prof. Dr. Turgay Kıvak 4.892. sıra ile Üniversitemizin uluslararası sıralamalardaki başarılarına önemli katkı sağladı.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar