ÇEYREK ASIRLIK SORUN

Türk Eğitim - Sen Düzce Şubesi sendika basın açıklaması

ÇEYREK ASIRLIK SORUN
22.07.2023 - 20:04
Güncelleme 22.07.2023 - 20:27
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Devletimiz yapı stoğu eski olan birçok il ve bölgede çalışmalar sürdürmekte; özellikle okul binaların yenilenmesine azami gayret sarf etmektedir. Ancak ilimizde birkaç okulumuzun binası ise halen yenilenmeyi beklemektedir. Aradan geçen 24 yıla rağmen yenilenemeyen okul binalarının sorunları bugünün sorunu değildir. Bu binalar dün hizmete alınmamıştır. Yıllardır yenilenmeyi beklemektedir. Bu sorun 24 yıllık bir sorundur. Sorun adeta kangrene dönüşmüştür.

Bir taraftan okul binalarında depreme dayanıklı çağdaş norm ve standartlarda yapı üreterek yapıların kaliteleri artırılırken bir taraftan bu sürecin yaklaşık çeyrek asırdır yürütülememesi bizleri tedirgin ettiği kadar üzmektedir.

Eğitime yapılan yatırım ülkenin geleceğine yapılan yatırım olduğu herkesçe malumdur. İlimizde elzem derecede yenilenme ihtiyacı olan okullarımızın binalarında gerekli çalışmalar ivedilikle yapılmalı ve bu sorunlar artık bir daha gündeme gelmemelidir. Depremin bina stoğu açısından açtığı yaralar bir 24 sene daha geçirilmeden acilen sarılmalıdır. 

Kaldı ki bu konuda Türk Eğitim-Sen olarak defalarca açıklamalarda bulunarak konunun önceliklendirilmesine de gayret sarf etmiş bulunmaktayız. Tüm bunlarla birlikte bu sorunun halen çözülememesinden dolayı bir Düzceli olarak, Düzceli bir eğitimci olarak çok üzgünüm ve utanıyorum.

Olası bütün senaryoları ve şartları göz önünde bulundurarak planlamalar yapılmalı 2023-2024 eğitim öğretim yılının daha iyi şartlarda ve öğrencilerimizin güven içerisinde eğitim öğretim yapabilmeleri için tüm yerel yöneticilerimiz azami gayret sarf etmelidir.Bu planlamaların en akılcı, en hızlı ve herkesi tatmin edecek şekilde yapılması temennimizdir.

Bu süreçte sevgili öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin sabırlı ve anlayışlı olmaya davet ediyor; yaklaşımları için şimdiden teşekkür ediyoruz.

Hasan YEŞİLYURT 
Türk Eğitim - Sen Düzce Şube Başkanı


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar